EYKOM’DAN EVDE SAĞLIK KONTROLÜ

: 15 Şubat 2020 - 23:40 820 okunma
Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi sağlık ekibi, Fenerköy Mahallesi’nde evleri ziyaret ederek yaşlı ve hastalara sağlık kontrolü yaptı.

Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi sağlık ekibi, Fenerköy Mahallesi’ni ziyaret etti. Mahalle Muhtarı Muharrem Eren’den 60 yaş üstü vatandaşların bilgilerini ve adreslerini alan ekipler ev ev ziyarette bulundu. 46 haneyi tek tek ziyaret eden yaşlı ve hastalar ile ilgilenen ekipler, şeker ve tansiyon kontrolü yaptı. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın selamlarını ileten sağlık görevlileri, hastaların kullandıkları ilaçları inceleyerek nasıl kullanmaları gerektiği konusunda bilgilendirdi. Yaşlıları evlerinde ziyaret ederek tansiyon ve şeker kontrolü de yapan Silivri Belediyesi sağlık ekipleri, kan değerlerini ve muayene tarihlerini takip kartına işleyerek hastaların kendilerine veya yakınlarına teslim etti. Değerleri yüksek ya da düşük çıkan hastalar ilgili uzman doktorlara yönlendirildi. Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi’nin Hasta Nakil Hizmeti hakkında vatandaşları bilgilendiren ekipler altı ayda bir rutin kontrollerin süreceğini ifade etti.

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014