FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ AÇILIYOR

: 17 Mart 2019 - 22:12 301 okunma
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın Selimpaşa Mahallesi’nde yer tahsis ettiği Fenerbahçe Üniversitesi bu yıl eğitime başlıyor.

 

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Fenerbahçe Üniversitesi’nin bu yıl eğitime başlayacağını müjdeledi. Fenerbahçe Spor Kulübü’ne Selimpaşa’da bulunan belediye ek hizmet binalarını tahsis eden Işıklar, Silivri’nin üniversite kenti olacağı söylemini yineledi.

BASINDA YER ALDI

“10 yıllık hayal gerçek oluyor” şeklinde basında yer alan haberde şu ifadelere yer verildi: “Başkan Ali Koç göreve geldiğinde YÖK’ten gerekli izinler çıkmasına rağmen mevcut finansal koşullarda üniversite açma girişimini eleştirmiş ve beklemeye geçmişti. Geçen süreçte yönetimde yapılan toplantılarda kulübün elinde böyle bir hak bulunduğu ve bunu kaybetme lüksü olmadığı fikri ağırlık kazandı. Bunun üzerine eski yönetimin 10 yıl önce startını verdiği proje raftan indirildi. Sarı-lacivertli yönetim 2019-20 eğitim öğretim yılında üniversiteyi hizmete sokma kararı aldı. Eski Başkan Aziz Yıldırım döneminde başlayan çalışmalarda tam on yıllık süreç geride kaldı. YÖK’ten gerekli izinlerin çıkmasının ardından bu sene açılması planlanan üniversite için yeni yönetim bekleme kararı almıştı. Hatta Başkan Ali Koç, bu konunun zorlu olduğunu belirtmiş, mevcut finansal koşullarda üniversite açılma çabasını eleştirmişti. Geçen süreçte yönetimde yapılan toplantılarda ise kulübün elinde böyle bir hak bulunduğu ve bunu kaybetme lüksü olmadığı fikri ağırlık kazandı. Bir daha böyle bir şansın gelmesinin uzun süreceği belirtilip eski yönetimin başlattığı işi bitirme kararı alındı. Yapılan görüşmelerin ardından yeni eğitim - öğretim yılıyla birlikte Fenerbahçe Üniversitesi açılacak.

İki Kampüs

Silivri ve Ataşehir’deki iki kampüste eğitim verecek olan üniversitede daha önce belirlenen 5 fakülte hayata geçirilecek. İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mühendislik ve Mimarlık, Sağlık Bilimleri, Spor Bilimleri fakülteleri ilk etapta eğitim verecek. Kulüp üniversite konusunda bazı işbirlikleri açık olsa da bu konuyu tek başına çözecek. Yapılan uzun görüşmeler sonucunda kulübün bu işin altından kendi imkânlarıyla kalkmasının daha doğru olduğu tespit edildi.”


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014