SİLİVRİ SİADTAN İBB BAŞKANINA NEZAKET ZİYARETİ

: 4 Mayıs 2014 - 16:22 1318 okunma
Silivri SİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kocabaş Basına ve Kamuoyuna duyuru adı altında bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamasında İBB Başkanı Kadir Topbaş’a gerçekleştirdikleri ziyaret hakkında şu bilgilere yer verdi;

Silivri Sanayici ve İşadamları Derneğimiz; 29.04.2014 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mimar Kadir Topbaş’ı geniş katılımlı bir heyet ile hem seçimi kazanıp bir 5 yıl daha İstanbul’a hizmet için çalışacağına duyduğumuz memnuniyeti iletmek, hem tebrik etmek,

Hem de seçim öncesi derneğimize teşrif etmesinden dolayı iade-i ziyarette bulunmak amacı ile makamında ziyaret etmiştir.

Büyük bir memnuniyetle söylemeliyim ki, Sayın Başkan seçim öncesi dile getirmiş olduğu 1/100 000’lik planda yapılan hatanın düzeltileceğini ve sanayi bölgelerimizin plan öncesi durumuna getirilmesi için çalışma yapılacağı yönündeki sözü için; çalışmalar başlattığını ve birlikte çözüme ulaşacağımızı söyleyerek, duruşundan şüphe dahi etmediğimiz, kendisine  yakışır Devlet adamlığı ile sözünün arkasında olduğunu teyit etmiştir.

Bu önemli konuyu hemşerilerimiz ile paylaşmak gerektiğini düşünerek yukarıdaki satırları kaleme aldım.

Sayın Başkan’ın Türk örf ve ananelerimize uygun misafirperverlikte, heyetimizi başköşede ağırlayarak, bizim zatıalilerine verdiğimiz önem ve değer kadar, kendisinin de bizlere vermiş olduğu aynı değeri müsaade etmekten mutlu oldum.

Seçim dönemi sırasında, belki de Türkiye’de gösterilebilecek en hakkaniyetli, samimi ve tarafsız derneğin: Silivri SİAD olduğunu söylemem abes kaçmaz.

Derneğimizin içinde, gayet doğaldır ki; hem iktidar partisine, hem de muhalefet partilerine sempati duyan veya üye olan arkadaşlarımız vardır. Seçim sırasında birbirlerine karşı kastı aşan konuşmaları olmuş olsa da, bu derneğimiz ile ilişkilendirilmeyecek bir gerçektir. Üyelerimizin şahsi düşünce ve konuşmaları, ne derneğimizin bir partiye yakınlığını, ne de kurumsal düşüncelerini yansıtır.

Biz siyaset üstünde çalışmalarımızı sürdüren bir STK olarak; Ülkemize olan sevgimizi, devlet büyüklerimize olan saygı ve kibarlığımızı, Türkiye için doğru olanları söylemeyi; sürdüreceğiz.

Ancak yaptığımız ziyarette İ.B.B.Başkanımız Sayın Kadir Topbaş; 24.Mart.2014’te bir yerel gazetemizde çıkan habere dayanarak üzüntüsünü dile getirmiştir.

Bir üyemizin tamamen şahsi düşüncelerini dile getirdiği röportajda, Fener Köyü ile ilgili bir takım iddiaları basına yansımıştı.

İ.B.B’nin 15.6.2011 tarih ve 1309 sayılı kararı ile bu iddiaların haksız olduğu görüşü, ilgili meclis karar yazısı ile tarafıma verildi. Bu karara göre üyemizin  haksız görüşlerinin derneğimiz tarafından da reddedildiğini söylemek isterim.

 Her ne kadar bu söylemler ve haberler ile yakından uzaktan ilgimiz bulunmasa da,  24.03.2014 tarihinde yayınlanan gazete de çıkan haber tamamen üyemizin şahsi görüşleri olup, bu görüşleri derneğimizi değil kendisini bağlar. Yazıda iki yerde derneğimizin isminin geçmesi dolayısı ile, bültenimizde bu konuyu da açıklığa kavuşturmak; şahsi düşüncelerin, derneğimize mal edilemeyeceğini vurgulamak ve konuyu kamuoyunun gözü önüne sergilemek istedim. Saygılarımla.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014