SİLİVRİ’DE ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLANACAK

: 13 Mayıs 2014 - 18:50 1620 okunma
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, Silivri’de resmi tören, geçit töreni ve gerçekleşecek seminer programıyla kutlanacak.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü etkinlikleri, Silivri Ziraat Odası ile Silivri Önder Çiftçi Derneği’nin ortaklığında; Silivri Belediyesi, Silivri İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Silivri İlçe Tarım Kredi Kooperatifi, Toprak Mahsulleri Ofisi ve Silivri Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi destekleriyle düzenlenen etkinliklerle kutlanacak. Saat 11.00’de Atatürk Anıtı’nda gerçekleşecek çelenk sunumuyla başlayacak programın devamında Silivrili çiftçiler traktörleriyle geçit töreni yapacak.

TARIM SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ TARTIŞILACAK

Geçit töreninin ardından Silivri Belediyesi Sergi ve Nikâh Salonu’nda Trakya’da Tarımın Temel Sorunları ve Çözüm Önerileri konulu bir söyleşi gerçekleştirilecek. Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Öğretim Üyesi Profesör Doktor A. Halim Orta’nın konuşmacı olarak katılacağı söyleşide tarım farklı başlıklarla masaya yatırılacak.

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014