VALİ YERLİKAYA SİLİVRİ’DE TEMASLARDA BULUNDU

: 24 Eylül 2019 - 13:48 160 okunma
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ,temaslarda bulunmak üzere Silivri’ye geldi.

 

Silivri İlçe Kaymakamlığında, Kaymakam Ali Partal tarafından kapıda karşılanan Vali Yerlikaya İlçe Kaymakamı Ali Partal ile görüşmesinin ardından, Silivri Belediyesi’ne giderek, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ı da ziyaret etti. Vali Yerlikaya yaptığı görüşmelerin ardından, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı ile birlikte tadilatı devam eden tarihi Mimarsinan köprüsünde ki çalışmaları yerinde inceledi. Yetkililerden bilgi aldı.

               MİMARSİNAN KÖPRÜSÜNDE İNCELEME YAPTI

 Vali Yerlikaya yaptığı açıklamada;” Biliyorsunuz Valilik olarak,  Adalar’dan Zeytinburnu’na kadar tüm 39 ilçeyi, Belediyelerimizi, Kaymakamlarımızı ziyaret ediyoruz. Bugün Silivri Kaymakamımızı ve Silivri Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Silivri ilçemizle  ilgili kendilerinden bilgiler aldık. Ziyaret edeceğimiz ilçe sayımızda bugün itibariyle 5’e düştü. Çok kısa bir süre içerisinde inşallah, o 5 ilçemizi de ziyaret edip. Bu birinci etaptaki  ilçeler ziyaretimizi tamamlayacağız. Akabinde de, Büyükşehir belediyemiz ile 39 ilçe belediyemizin de yer aldığı bir toplantıda bir araya gelip, şehrimizle beraber ,hep beraber seçilmiş ve atanmış, seçilmiş ayrımı yapmaksızın el birliği iş birliği göstererek İstanbul’la ilgili ortak çözüm bekleyen sorunlarımıza neler yapabiliriz onları konuşacağız. “ bu içinde bulunduğumuz kadim köprümüz Mimarsinan üstadın yapmış olduğu 348 metre uzunluğunda köprümüz. Silivrili kardeşlerimizin çok uzun zamandan beridir, bir an önce açılıp bu güzel köprünün üzerinden yürümeyi heyecanla beklediğini  biliyoruz. Tarihi köprü, tarihi eserleri onarmak çok büyük bir keyif, ama onun inşaat süreci aslında uzun değil de,  bürokratik işlemleri yapmayla ilgili olan süreci, takdir edersiniz ki, biraz zaman alıyor. Biz bu köprüde bu işin biraz daha fazla zaman aldığını da biliyoruz. Çünkü köprünün sahibi Karayolları Genel Müdürlüğümüz, arada hem Karayolları genel müdürlüğümüze hem Kültür tabiattan izin almak süreçleri biraz bizi yordu. Ama işin sonuna geldik. Kaynak sorunumuz yok, Valilik olarak inşallah bir yıllık süre var, ama biz haftaya da ,buraya kurul üyelerimiz ve başkanı da  gelecek, hedefimiz 2020 yılının Mayıs, Haziran ayında bitirmek gibi bir düşüncemiz var. Temennimiz ve gayretimiz bu, biz hem süreci yöneten Valilik’ deki arkadaşlarımızla,  hem de yüklenici firmamıza elimizden geldiğince yardımcı olacağız. Aynı şekilde İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız hep onların yanında yer alıyor. Biran önce Silivri’lili hemşerilerimize bu güzel hizmeti tamamlayıp, onların istifadesine sunmak istiyoruz” dedi.

                    ORGANİK KÖY  PAZARINI  ZİYARET ETTİ

 Vali Yerlikaya ve beraberindekiler, Silivri Belediyesi tarafından kurulan, köylüler tarafından üretilerek satışa sunulan, Organik köy pazarı’nı ziyaret etti. Buradaki pazarda ürünlerini pazarlayan vatandaşlarla sohbet eden, Vali Yerlikaya daha sonra Silivri’den ayrıldı.

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014