İBB, SİLİVRİ’DE YOL ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

: 6 Haziran 2021 - 13:42 193 okunma
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Mimarsinan Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde gerçekleştirilen çalışmaları İlçe Başkanımız Berker Esen; Mimarsinan Mahalle Muhtarımız Ertan Civaş ile birlikte yerinde inceleyerek yetkililerden devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

✅ Proje 2 km uzunluğunda olup, 1 km kısmı orta refüj ve 2 şeritli yol olacaktır.

✅ Yolun genelinde 2 tarafta kaldırım, bisiklet yolu ve yeşil alan bulunacaktır.

✅ Şu ana kadar alınan hafriyat 4250 m3 olup; elektrik orta gerilim hattı ve doğalgaz çelik hattı deplasesi yapılmıştır.

✅ Geriye kalan imalatlar ise; isale hattı deplasesi ve altyapı olarak atık su ve yağmursuyu imalatı İSKİ tarafından yapılacaktır.

✅ Yol dolgusu yapıldıktan sonra asfalt kaplama ve Tretuvar-Refüj çalışmalarına başlanılacaktır.

Bölgeye değer katacak bu yol projemiz ile Silivri KİPTAŞ 3. Etap ve yapımı devam eden KİPTAŞ 4. Etap projelerimizi Silivri ilçe merkezine ve E-5 karayoluna bağlantısını sağlamış olacağız.

Hafriyatı alınan alanda, 2 gidiş 2 geliş şeklinde yol yapılacak olup; içerisinde yeşil alanlar barındıran ve bisiklet yolu bulunan bir bulvarı da bölgemize kazandırmış olacağız.

#Teşekkürler İBB

#Çalışıyoruz Kazanacağız

#İBB Çalışıyor Silivri Güzelleşiyor


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014