Cumhuriyet Halk Partisi 98 Yaşında

: 10 Eylül 2021 - 01:40 147 okunma
Cumhuriyet Halk Partisinin 98.kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, CHP Silivri İlçe Başkanlığı tarafından, çelenk sunumu töreni düzenlendi.

CHP Silivri İlçe Başkanlığı tarafından, Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi. Ardından Saygı duruşunda bulunuldu. Ve istiklal marşı okundu.

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Esen konuşmasında;

Kıymetli Hemşerilerim, Değerli Cumhuriyet Halk Partililer,

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri ile ikinci yüzyıla çağrı beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında ülkemizi onun işaret ettiği muasır medeniyeler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza atamızın manevi huzurunda bir kez daha söz veriyorum. Mücadelemiz, hâkimiyet kayıtsız, şartsız milletin olana dek sürecektir.

      

Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, temellerini 4 Eylül 1919'da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923'te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi'nin bugünkü mirasçıları olarak manevi huzurunuzdayız.

 

Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye'nin işgal orduları karşısındaki azmini, 98'nci kuruluş yıl dönümümüzde yüreğimizde taşıyoruz. Yegâne amacımız sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye'yi inşa etmektir.

 

Kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Parti’mizin 98 yılında kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizi çok yakında gelecek olan iktidarımızda demokrasi ile taçlandıracağımıza inancımız tam.

Bu duygu ve düşüncelerle,

Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi'nin mimarları olan Kurucu Genel Başkanımız ve Ebedi Başkomutanımız Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarına, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun dedi.

Konuşmasının ardından, partinin en genç üyesi, partinin en yaşlı iki üyesine çiçek takdiminde bulundu. Partinin en yaşlı üyesi ise genç üyeye Türk Bayrağı takdim etti. İlçe Başkanı Berker Esen ise partinin en büyüklerinin elini öptü ve duygusal anlar yaşandı.

Törene; CHP İlçe Başkanı Berker Esen, Yönetim kurulu üyeleri, İBB Meclis üyeleri, Kadın ve Gençlik kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye meclis üyeleri ile Geçmiş dönem Belediye Başkanı Özcan ışıklar katıldı.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014