SİAD’tan enerji kısıtlaması çağrısı

: 22 Ocak 2022 - 01:43 60 okunma
Silivri (SİAD) Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Hakan Koçabaş enerji kısıtlaması ile ilgili üyelerine hassasiyet göstermeleri çağrısında bulundu.

Kocabaş’ın üyelerine duyurusu şöyle: ” BEDAŞ Genel Müdürümüz Murat Yiğit sabahleyin arayarak gün belirleme ve kesintiye uyma konusunda destek istemiştir. Sağ olsun. Silivri SiAD ile ilişkisinin özel olması dolayısıyla; bizlere dün akşam, T:C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan ile yaptığı toplantının içeriğini iletmiştir. ”Ülkemize Ağrı giriş noktasından sağlanan, doğal gazın, İran tarafındaki doğalgaz iletim hattında meydana gelen bir arıza nedeniyle, 20/01/2022 tarihinden itibaren 10 gün süre ile yapılamayacağı bildirilmiştir.

  Arızanın daha kısa sürede giderilmesi için İranlı muhataplarımız nezdinde gerekli

girişimlerde bulunulmuş ve konu hassasiyetle takip edilmektedir.

Elektrik ve doğalgaz sistem dengesinin korunması amacıyla yüksek tüketimi olan sanayi tesisleri santralleri ile sınırlı olmak ve kesinti planları önceden bildirilmek suretiyle, doğalgaz ve buna bağlı olarak da elektrik tüketiminde kısıtlamalar yapılacaktır.

Mevsim normallerinin altında seyreden olumsuz hava koşullarına rağmen, diğer tüketicilerin kısıtlamalardan etkilenmemesi için önlemler alınmıştır” denmektedir.

ÖZETLE; SİLİVRİ SİAD OLARAK KESİNTİNİN 23/01/2022 SAAT: 00.00’DA BAŞLAYARAK (Cumartesiyi, ,Pazara bağlayan gece), 24/01/2022 PAZARTESİ günü, SAAT 23.59’A KADAR SÜRMESİ YÖNÜNDE BİLDİRİMDE BULUNDUK.

ŞUNU ÖNEMLE HATIRLATMAK İSTİYORUM. BEDAŞ FİRMALARIMIZIN ELEKTRİĞİNİ KESMEYECEKTİR.

ISINMA-MONTAJ VS.GİBİ FAALİYETLERİN YERİNE GETİRİLEBİLMESİ İÇİN ENERJİ OLACAKTIR.

ELEKTRİK TÜKETİMİNİN %90’INI FİRMALAR KISITLAYACAK ANCAK %10’UNU KULLANABİLECEKLERDİR.

EĞER % 10’UN ÜZERİNE ÇIKAN BİR KULLANIM OLURSA, BU SEFER ELEKTRİK KESİNTİSİNE GİDİLEREK, TÜM FİRMALAR BUNDAN ZARAR GÖRECEKLERDİR.

KONUYLA ALAKALI OLARAK, VARDİYA SİSTEMİNİZİ GÖZDEN GEÇİRMENİZİ ve KISTLAMAYA HASSASİYET İLE UYMANIZI İSTİRHAM EDİYORUM.

Bu vesileyle tüm üyelerimize ve bölge sanayicilerimize saygılar sunarım.”


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014