Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik

: 9 Mayıs 2022 - 23:40 18 okunma
7-13 Mayıs Trafik Haftası dolayısıyla, içişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge çerçevesinde, ülke genelinde eş zamanlı olarak Cumartesi günü, Saat 11:00’de uygulama yapıldı.

 İlçe Kaymakamı Tolga Toğan, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Erim, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Telat Deniz, emniyet ve jandarma personelinin katılımıyla yapılan uygulamada sürücüler ve yayalar, yaya önceliği ve güvenli trafik kuralları konusunda bilgilendirildi.

İlçenin çeşitleri yerlerinde asılan billboardlar ve dağıtılan bilgilendirme broşürlerinin yanı sıra gerçekleştirilen uygulamalarda durdurulan araçların sürücüleri ve yayalara İlçe Kaymakamı Tolga Toğan ve emniyet personeli tarafından bilgilendirme yapıldı. Aynı zamanda sürücüler ve yolculara, “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik, Yayalar Kırmızı Çizgimiz ve Trafikte Her Yıl Daha İyiye” mottosunun içerdiği broşürler dağıtıldı.

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014