SİLİVRİ BELEDİYESİ CANLI YAYINLAR İLE EVLERE KONUK OLUYOR

: 2 Nisan 2020 - 00:13 555 okunma
Silivri Belediyesi, koronavirüs sebebi ile ara verilen kültür sanat etkinliklerini canlı yayınlarla evlere taşıdı.

 

Silivri Belediyesi, koronavirüs (COVID-19) salgını nedeni ile sokağa çıkmaması gereken vatandaşlar için belediyeye ait sosyal medya hesaplarından kültür, sanat, spor, eğitim ve sağlık başta olmak üzere birçok alanda eğitici ve öğretici yayınlar yaparak vatandaşların evlerine konuk oluyor.

Özellikle kronik rahatsızlığı bulunan, 65 yaş ve üstü vatandaşlar ve çocuklar için harekete geçen Silivri Belediyesi, Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın talimatı ile kültür sanat etkinliklerini canlı yayınlar ile evlere taşıdı.

BAŞKAN YILMAZ: “MORALİMİZİ YÜKSEK TUTACAĞIZ”

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri BelTV üzerinden yapılan canlı yayınlara ilişkin, “Binlerce hemşehrimiz takip ediyor. Güzel tepkiler aldık. Vatandaşlarımızın evlerinde mağdur olmamaları, sosyal ve kültürel faaliyetlerden mahrum kalmamaları adına ne gerekiyorsa yapıyoruz” dedi.

Eğiten, öğreten ve eğlendiren formatta yayın yapıldığını belirten Başkan Yılmaz, özelikle çocukların hem eğlenerek hem de öğrendiğini ifade etti. Vatandaşların morali için tüm imkanların değerlendirildiğini belirten Başkan Yılmaz, “Salgın nedeni ile bir süre ara verdiğimiz kültür merkezi çalışmalarımızı canlı yayınlarla devam ettiriyoruz. İlçemizde yaşayan tüm hemşerilerimizin hem sağlık hem de sosyal açıdan mağdur olmamaları için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bu vesile tüm hemşerilerimden mümkün olduğunca evden çıkmamalarını, bizim onlar için görevimizin başında olduğumuzu bilmelerini istiyorum” dedi.

SOHBET, KONSER, EĞİTİM

Silivri BelTV canlı yayınlarında şu ana kadar Silivri Belediyesi personeli Uzman Klinik Psikologlar Yunus Vuran ve Reyhan Özer “Kaygı ve Panik Yönetimi”, “Koronavirüs çocuklara nasıl anlatılmalı?” konularında bilgilendirme yaptı. Silivri’nin sevilen müzik öğretmeni ve ses sanatçısı İbrahim Orçin, mini bir ev konseri verdi. Bir başka yayında Silivri İlçe Müftülüğü Vaizi Ali Öztürk, “Yaşlılara Hizmet ve Kul Hakkı” konusunda sohbette bulundu. Ses sanatçısı Barış Yıldırım, mini konser veren bir başka isim oldu. Diğer yandan Leyla Yanık tarafından “Çocuklar için Temel Resim” eğitimi verilirken, tiyatro eğitmenleri tarafından ise hafta sonları çocuk hikâyeleri anlatılıyor. Ayrıca spor eğitmenleri haftada 4 gün sabah sporu yaptırıyor.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014