BEN KARIŞTIRIYORUM,KİMİNLE YARIŞIYORUM DİYE

: 22 Haziran 2019 - 00:55 207 okunma
Seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri'de de görkemli bir kalabalıkla miting gerçekleştirdi.

İmamoğlu konuşmasında;  Sizleri seviyorum. İnanıyorsunuz değil mi? Sevgi kazanacak. Çocuklarımız bize bakıyorlar. Bizler onlar için gelecekleri için çalışacağız. Biz bu şehrin insanlarına kısacası hizmet etmeye geliyoruz. Esas anket pazar günü sandıkta olacak. Çalışacağız, herkesi sandığa davet edeceğiz. Pazar günü herkes sandığa gelecek. Sandıkta görev alacağız. Herkes oy kullanacak. Tatilden dönmeyenler varsa, gelmeyenleri  arayın onlar gelsinler. Biran önce sadığa sahip çıkacağız. "Herkes oy kullanacak, tatilden dönenlere sesleniyorum, özledim onları, hala dönmeyenler varsa hemen gelsinler. Bir an önce sandığa sahip çıkacağız ve sandıkta oy kullanacağız. Arayın, eve gidince herkesi kontrol edin.

"Kıymetli Silivrili'ler, dün Şile'de söylediğim gibi, bu ilçelerimize, kırsala, 150'nin üzerindeki mahallemize ayrı bir gözle bakacağız. Silivri'ye söylüyorum, burayı İstanbul'un göz bebeği yapacağız, hiç endişeniz olmasın. Silivri'nin her yerini pırıl, pırıl yapacağız.

Çanta eski Belediye Başkanı Saffet Sert’in vefat haberini aldım. Allahtan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun.

                BİR AVUÇ İNSANA DEĞİL,16 MİLYONA HİZMET EDECEĞİZ

"Doğayı destekleyeceğiz, tarımı destekleyeceğiz. Her yerde olduğu gibi, çocukları, kadınları, eğitimi destekleyeceğiz. Göreceksiniz bu şehrin çocukları gençleri çok mutlu olacak. Göreceksiniz bu şehri adaletle yöneteceğiz, adaletle yönetirken bir avuç insana değil 16 milyona hizmet edeceğiz.

Göreceksiniz bu şehrin gençleri ve çocukları çok mutlu olacak. İhtiyacı olan aileler göreceksiniz   bizim için öncelik olacak. Göreceksiniz bu şehri adaletle yöneteceğiz.

"İstanbul'un seçilmiş 39 Belediye başkanı da benim belediye başkanımdır. Göreceksiniz Silivri'nin Belediye başkanı arkadaşımla da dört dörtlük çalışacağız. Biz bu şehre hizmet edeceğiz, hiçbir eksiklik olmayacak. Diğer arkadaşlara akıl tutulması diyorum, bırakın onların söylediğini. Biz bu şehre hizmete geliyoruz. Bakın bu şehre hizmet edeceğiz. Göreceksiniz hiçbir eksiklik olmayacak.

Akıl tutulması diyorum bu arkadaşlara bırakın onların ne söylediğini biz bu şehre hizmete geliyoruz. Bu şehrin insanlarına da hizmete geliyoruz.

"Seçim bitti ya, 31 Mart'ta hatırlayın hukuka aykırı kazandığımız seçimi elimizden aldılar, milletin iradesini gasp ettiler. Ama hatırlayın o seçimin öncesinde de birçok belediye başkanımıza iftiralar attılar, zannettiler ki iftiralarla seçimi kazanırız. Hatırlayın Ankara'ya yaptıklarını. Şimdi aynı şeyi daha yoğun bir biçimde bizim için yapıyorlar. Ya Allah aşkına, birkaç örnek vereceğim. Pontus dediler olmadı, Yunan dediler olmadı, en son Sisi diyorlar, o da olmadı, terörist dediler o da olmadı. Ya arkadaş birincisi herkesin etnik kökeni kendi şerefi namusu. İkincisi, benim kim olduğumu herkes biliyor, benim bu şehre ve bu ülkeye en iyi hizmeti yapacağımı da herkes biliyor. Bırakın bu işleri, bu işlerin size bir faydası yok.

"Taksim'in ortasında ben gizli görüşme yapacağım, Allah bunlara akıl versin

, "Hadi diğerleri söylüyordu, hadi Ekrem'den sorumlu devlet bakanları söylüyordu, -her gün konuşuyorlar, bolca gülün, gerçekten çok komikler, bir de mızıkçılık yapıyorlar, yok efendim gizli gizli görüşmüşler, Taksim'in ortasında ben gizli görüşme yapacağım, Allah bunlara akıl versin, programın sonunda dedim ki özgün irademle İsmail Bey size teşekkür ediyorum, benden önce farkında mısınız teşekkür edemedi, önce dedi iyi bir programdı, daha sonra zoraki teşekkür etti, niye söyleyeyim mi, teşekkür etmek için bile izin almak zorunda, İstanbul'u nasıl yöneteceksin? Telefonun ucunda illa bir kişi konuşacak, onlar yapacak, ben de diyorum ki, millet konuşacak, ben  yapacağım. Ben onu 23 Haziran'dan sonra Saraçhane'ye çay içmeye davet edeceğim.

"Şimdi bir başka şey, israfları açıkladık, onlar da dün akşam alelacele bir şey bulmuş gibi İmamoğlu Sayıştay'da yargılanıyor. Vallahi unutmuştum Allah razı olsun hatırlattılar. Sayıştay'da bir soruşturmamız var 6,5 milyon lira. 2014 ve 2016'da Beylikdüzü Belediyesi çalışanlarına ücretlerine tavan gösterilen ücretin üzerinde sözleşme yaptım diye beni 6,5 milyon TL'lik soruşturmaya tabi tutmuşlar. Ben onlar gibi insanların emrine makam araçları değil, çalışanların mutluluğu için bordrolarına maaş ekledim. Ne mutlu bana, unutmuşum.  Yıldırım'a teşekkür ediyorum. Çalışanıma ne kadar sahip çıktığımı milletime hatırlattığı için rakibime teşekkür ediyorum.

Söylüyorlar İmamoğlu görevi alamayacakmış.

"Bunlar ne? Bir tehdit. Ne zaman yapıyorlar? Seçime iki gün kala. Ne oldu seçimden sonra? Kızgın demiri soğutalım dediler. Bunu seçime kadar yapacaklar, şimdi  bakanlar, rakibimiz yaptı yetmedi, şimdi Sn. Cumhurbaşkanı da buna eklendi. Ben karıştırıyorum kiminle yarışıyorum diye. Ben isterim ki  Cumhurbaşkanı tarafsız olsun. Kendisi tercih etmedi yapacak bir şey yok.

''Cumhuriyet kurulurken, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyen Mustafa Kemal Atatürk, bu millete bir emanet bıraktı. O, hakimiyeti milliye dediğimiz duygu, asla yıkılmaz.

Her yerde söyleyeceğim. Milletin iradesine karşı duracak kişi, henüz anasının karnından doğmadı, doğmayacak'' dedi .ardından  ''Hiç kimse bizi tehdit etmeye kalkmasın. Gerek de yok. Millet de yutmuyor onu zaten. Millet, hizmet edene bakıyor. Bu şehrin ve bu ülkenin nimetlerini, bir avuç insana yollayanların yarattığı israf dünyasını yıkacağız. Tasarruf dünyası yaratacağız. Ve biz, paylaşacağız. Eşitlik, özgürlük getireceğiz ve bu şehre hak, hukuk, adalet getireceğiz.''

BEN O BİR AVUÇ İNSANI ÇILDIRTMAZSAM,DELİ ETMEZSEM NAMERTTİM

Ben o bir avuç insanı çıldırtmazsam deli etmezsem namerttim. Hayatı kolaytıracağız. Hayatı bu ekonominin zor günlerinde ucuzlatacağız. Kadınlara çocuklara eğitime önem vereceğiz. Gençlere gelecek hazırlayacağız. İşsizliğe çare olma adına yoğun bir şekilde çalışacağız. Ve biz hiç kimseye ayrı davranmayacağız. Partizanlığı ,İstanbul Büyükşehir Belediyesinden söküp atacağız. Herkes bizim kardeşimiz.

Sizin bu kardeşiniz. "Barıştırmaya geliyorum sizi, herkese güler yüzle konuşun. Siz herkesi kucakladıkça, hiç kimseyle münakaşa etmedikçe göreceksiniz bunlar daha fazla rahatsız olacak. Boş verin işinize bakın, umursamayın. Kalkan iki günde herkese benden selam söyleyin. Silivrili dostlarım, Türkiye'nin her yöresinden güzelim Trakya'ya gelmiş güzel insanlarım, bu bir avuç insanın yarattığı israf dünyasını yıkacağız, tasarruf dünyasını kuracağız ve eşitlik, özgürlük getireceğiz.. Bu şehre hak, hukuk, adalet getireceğiz!"

Seçim günü mutlaka sandıkta ve okulda görev alıyoruz. Asla ve asla oraları terk etmiyoruz. Seçim sonuçlanıncaya kadar, zaten Allah’ın izniyle uzun sürmeyecek. Gümmür, gümmür geliyoruz. Sözlerimizi tutuyoruz. Sözümüzü yerine getiriyoruz. Bende size söz veriyorum. Sizleri  Saraçhaneye davet edeceğim. Yeni bir dönem başlayacak İstanbul’da, Her şey çok güzel olacak… Oldu, Oldu. Hepinizi çok seviyorum…Pazar günü Demokrasi için, İstanbul için, hep birlikte olacağız. Kalın sağlıcakla dedi.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014