Akşener; Dükkanların içinde, Türkiye'nin özetini görüyoruz

: 30 Eylül 2021 - 13:12 117 okunma
Akşener; Dükkanların içinde,Türkiye’nin özetini görüyoruz

Meral Akşener Çatalca ‘da  esnafın ve vatandaşın  sorunları dinledi . Ve Halka seslendi.

Basınla bir araya gelen Akşener, “Türkiye’de esnaf üzerinden, Türkiye’nin dertli kesimlerinin dertlerini öğrenip, onlara çözüm üretiyoruz. Bunu hep birlikte yapıyoruz. Ve bunu yapmaya devam edeceğiz.”

Biz İYİ Parti olarak, Suni gündemlerin peşinden gitmeyeceğiz. Biz gerçeklerin ve gerçek çözümlerin peşinde olmaya devam edeceğiz.

20 Ocak 2020’den bu yana benim İlçe, İlçe Esnafları ziyaret ettiğimi biliyorsunuz.

Yerel ve Ulusal basın ile 20 ay gibi bir süreç geçirdik. Her birinize ayrı, ayrı teşekkür etmek istiyorum. Benim kadar hepiniz yoruldunuz, yapmış olduğumuz bu çalışmanın karşılığı olarak, hiçbir birimizin yorgunluğu da sürekli olmadı. Tekrar teşekkür ediyorum.

Bu gezilerde neyi görüyoruz. Esnaf dükkanlarında işsiz gence rastlıyoruz. O dükkanlarda çiftçi ve besiciye rastlıyoruz. Tencere kaynatmakta zorlanan kadına rastlıyoruz. Emekliye rastlıyoruz ve işten çıkarılmış iş arayan insanlara rastlıyoruz. Ve atanamamış gençlere rastlıyoruz. Riyakat konusunda problem yaşayan çocuklarımıza rastlıyoruz. Dolayısıyla o dükkânların içinde Türkiye’nin özetini görüyoruz.

                                    ÖNERİLERİNİ DİNLİYORUZ

Ben iktidar partisini yermiyorum. Kendi partimi övmüyorum. Propaganda yapmıyorum. Onu seçim zamanı, bütün siyasi partiler gibi, bizde bu dükkanları gezip oylarını isteyeceğiz. Bugün itibariyle biz bu dükkanlarda yaşananların esnafın, çalışanın müşteri olarak rastladığımız dertli insanların dertlerini öğreniyoruz. Onların önerilerini dinliyoruz. Eleştirilerini dinliyoruz. Çözümler üretiyoruz. Yine sizlerin aracılıyla, ben konuşmama dahil edip gündeme getiriyorum.

                                   ÇİFTÇİ VE BESİCİ ŞİKAYET EDİYOR

Milletvekili arkadaşlar araştırma ve soru önergelerini tekliflerini veriyorlar. Ve Esnafın sesi olmayı sürdürüyoruz. Neden şikayetler var bakın. Ben beş Anadolu ilinden buraya geldim. Bugünde Çatalca’dayım. Yani İstanbul’un en batı ucundayız. En doğudan geldim. En batı ucundayım. İstanbul’un ortak noktaları nedir? Elektrik parasından şikayet ediliyor. Çiftçi ve besici şikayet ediyor. Neden gelen mamulün pahalı gelmesinden ve vatandaşın alım gücünün düşüklüğünden şikayet ediyor.

                              DERTLERİNİ ÖĞRENİP ONLARA ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ

Özellikle Market ve Eczanelerde inanılmaz veresiye defterleri gördük. Bütün bunların neticesinde, Türkiye’de esnaf üzerinden, Türkiye’nin dertli kesimlerinin dertlerini öğrenip, onlara çözüm üretiyoruz. Bunu hep birlikte yapıyoruz. Ve bunu yapmaya devam edeceğiz.

Biz İYİ Parti olarak, Suni gündemlerin peşinden gitmeyeceğiz. Biz gerçeklerin ve gerçek çözümlerin peşinde olmaya devam edeceğiz.

Basın toplantısı soru cevap olarak devam etti. Ardından Meral Akşener partililere seslendi.

Program Çatalca’nın köylerini ziyaretle son buldu.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014