İSTANBUL’UN ÖNEMLİ SORUNLARI OLDUĞUNU FARKINDAYIZ

: 5 Ekim 2021 - 01:01 131 okunma
Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen, “İstanbul Basın Buluşması “programı Marriott Hotel’de gerçekleştirildi. Basın buluşmasına İl Yöneticileri ve 39 İlçe Başkanı ile Silivri İlçe Başkanı Dr.Ümit Beyatlı’da katıldı. Basının ilgi gösterdiği toplantıya, Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu katıldı.

Gerçekleştirilen basın buluşmasında , Gelecek Partisi İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin bir konuşma yaptı. Şahin konuşmasında şunları söyledi;

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu, basın buluşması programına hoş geldiniz. Programımıza katılmanızdan dolayı ben hepinize teşekkür ediyorum. Bu Pazar sabahında güzel bir ortam oluştu. Tekrar sizlere teşekkür ediyorum. Sizlere kısa bir slayt gösterimiz olacak.

Bizler İstanbul İl Başkanlığı olarak, Siyasetin ikliminin zor olduğu bir dönemde, Pandeminin  çok yıpratıcı bir sürecinin içerisinde kurulan bir teşkilatız. Bütün zorluklara rağmen, bütün bu olumsuzluklara rağmen, İstanbul’da hızlı bir şekilde teşkilatlanan ve altını çizerek söylüyorum, İstanbul’un 39 ilçesinde, ilçe başkanı atayan ve teşkilatlarını kuran, güçlü bir teşkilata sahibiz.

                             İSTANBUL’DA  GENÇ BİR EKİPLE ÇALIŞIYORUZ

Bir taraftan Kadın kolları, Gençlik kolları teşkilatlanmalarını tamamlayan, bir taraftan seçim için yasal zorunluluk olan İl kongresini coşkulu bir şekilde yapmış olan, ve sürekli sahada olan, güçlü siyasi bir aktör olarak İstanbul’da yerimizi almış durumdayız. Bir taraftan teşkilatlarımızın kuruluşunu tamamlamış iken, bir taraftan farklı çalışmalar içerisinde  yer bulmaya çalışan, İstanbul ‘da kendisini farklı şekilde ifade etmeye çalışan, heyecanlı bir ekibimiz var. Çok iyi bir ayrıntıyı vurgulamak istiyorum. İstanbul’da çok genç bir ekiple çalışıyoruz. İstanbul’da 700 bin nüfuslu ilçeyi 25 yaşındaki arkadaşlarımıza emanet edebilecek kadar. Yine 26,27,30,32 yaş bandındaki çok sayıda ilçe başkanı arkadaşımıza, önemli ilçelerin sorumluluğunu verebilecek kadar da farklı bir siyaset anlayışını ortaya koyuyoruz.

               GENÇLERE ÖNEMLİ GÖREVLER VEREN BİR PARTİ KONUMUNDAYIZ

Gelecek Partisi sadece  gençlerin partisidir sloganıyla yetinmiyoruz aynı zamanda, gençlere verdiğimizin göstergesi olarak ,İstanbul’da genç arkadaşlarımıza önemli görevler veren bir parti konumundayız. Bir taraftan teşkilatlarını kuran bir ekip olarak, bir taraftan İstanbul’da farklı siyasi bir sorunu üstlenmeye çalışıyoruz. İl Başkanlığımızı kurduktan sonra, Genel Başkanımızın, Genel Merkezin ,Türkiye siyasetinin iklimini değişmesi katkısı olan ,siyaset kültürünün arttırılması görevini bizde İstanbul’da en iyi şekilde yaptığımızı düşünüyoruz.

Göreve geldikten sonra ,siyasi partiler ile diyalog ilişkilerimizi maksimum seviyede tuttuk. İl Başkanlığımızın, İl yönetimimizin haricinde,  26 kişilik İstanbul Gelecek  meclisi oluşturduk. Bu aynı zamanda İBB gölge meclisi adı verdiğimiz bir kurul. Son zamanlarda önemle  üzerinde durduğumuz ve önümüzdeki dönemde de İstanbul’da çok farklı çalışmaları yapacak olan bir kuruldan bahsediyoruz. İstanbul Belediye Meclisinde,26 tane kurul var.26 komisyon karşılığı olarak,26 kurul oluşturduk. Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı bünyesinde. Bu kurulun içerisinde alanında Uzman olan, Profesör doktor, Doçent  doktor, Doktor arkadaşlarımızın da olduğu güçlü nitelikli, donanımlı bir ekip oluşturduk.

          Bizim doğal olarak, İstanbul’da muhalefet görevimizde var. İBB ‘yakından takip edecek, markaja alacak, eksiklikleri ortaya koyacak, yeri geldiğinde ortaya koyacak, yeri geldiğinde kamuoyu oluşturacak. Ve en önemlisi İstanbul’u biz yönetiyormuş , İstanbul’un sorunlarına çözüm önerileri sunacak. İstanbul’a bir çözüm vizyonu oluşturacak, bir kuruldan bahsediyorum. Bizim bu kurul ile verdiğimiz mesaj şu, biz İstanbul’u yönetmeye talip olduğumuz mesajını da vermiş oluyoruz. Bu kurul ile ve İl teşkilatımız, il yönetimimiz ile komisyonlarımız ile İstanbul’un her sorununa kafa yoran bir ekibiz.

                    İSTANBUL’UN EN ÖNEMLİ SORUNU CAN GÜVENLİĞİ

     İstanbul’un önemli sorunları olduğunu farkındayız. İstanbul’un bir Kanal İstanbul gündemi var. Ulaşım gündemi var. Son zamanlarda öğrencilerin Yurt sorunu gündemi var ki, yok denilse de .Sürekli sahadayız. İnsanımızın hayat pahalılığı sorunu ile karşı karşıya olduğunu görüyoruz. İstanbul’un en önemli sorunu ne diye sorarsanız. En önemli sorunu can güvenliği, yani Deprem gerçeği, o beklediğimiz, Deprem gerçeği, maalesef bu konuda İstanbul’da bu güne kadar sahici adımların, gerçekçi adımların atılmadığını üzülerek görüyoruz. Biz ekibimizle birlikte, bu konuda kapsamlı bir çalışma hazırlıyoruz. Bu çalışmayı sizlerle paylaşacağımızı belirtmek istiyorum dedi.

Haberin devamı yarın


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014