Beyatlı: Bu yasaların yürürlüğe konmasında kararlıyız.

: 26 Ekim 2021 - 01:10 103 okunma
Gelecek Partisi Silivri İlçe Başkanı Dr. Ümit Beyatlı ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

İlçe Başkanı Beyatlı yaptığı konuşmasında;

Genel Başkanımız, Başbakan iken, o zaman o pelikançıların hazırlamış olduğu komployla, istifa etmek zorunda kalmasının, başlıca sebebi bu üç yasayı yürürlüğe sokmak istemesinin nedeninden kaynaklanıyor. AK Partinin bütün Milletvekilleri, Belediye başkanları ,İlçe başkanları, herkes her sene bir mal beyanında bulunacak. Tabin ki reisin  tepkisi sert oluyor, teşkilatlara adam bulamayız gerisini siz anlayın. Sistemin nasıl çalıştığını. Bu yasaların yürürlüğe konmasında kararlıyız. Bu konuda çalışmalarımız var. 5Aralık’ da genişletilmiş iştihara toplantısı yapılacak. İstanbul’da geniş katılımlı olacak. Burada çıkacak kararları hep birlikte görecek ve yaşayacağız.

                   Dereyi görmeden, paçayı sıvamanın bir gereği yok

İttifakta yer almış değiliz. İştiharalar mevcut. İştiharalar çerçevesinde muhat abat  kılınacak olan maddeler teker, teker tespit ediliyor. Seçime iki, üç ay kala nerde yer alacağımıza karar verilecek, şuanda bir koalisyon hükümeti var, yarın ne olacağı belli mi? Yarın Bahçelinin ne yapacağı belli mi? Belli değil. Dereyi görmeden, paçayı sıvamamın bir gereği yok. İttifak ile ilgili seçime  iki üç ay kala açıklanacak. Şuanda mecliste oluşturulan gölge kabine, tüm bakanlıklarla ilgili sıkı takipte, aylık raporlar halinde bilgiler Genel başkana  veriliyor. Genel başkanımız parti kurulduğundan bu yana Türkiye hepimizindir. Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Ülke batarsa hepimiz beraber batarız diye, bu raporları Cumhurbaşkanına sunmakta.

                    Buradaki hedef yeni kurulan partiler

Bu seçim Haziran 2023 bekler mi? Kanaatime göre hayır, beklemez. Seneye Haziran ayında, bu  gerçekleşmek zorunda .Barajın indirilmesi, bana kalırsa oyun içinde, oyun hedef bu. MHP,  zaten ittifakta, seçime ittifakla girerse, isterse 2.5 alsın. Buradaki hedef bizim gibi yeni kurulan partiler.

Silivri’de partiler arası diyalog yok. Önce Silivri’nin geleceğini nasıl çizeceğiz. Önce bunu konuşmamız lazım. Sıkıntı ve problemler nelerdir. Her türlü desteği verelim. İktidarda olalım, olmayalım.

Meclis toplantılarına katılıyoruz. Topluca rapor halinde hazırlıyoruz. Tavrımızı ortaya koyacağız. Bizler eleştirmeyelim. Çözüm önerilerini getirelim. Neyi eleştirdiğimiz ve hata nerde herkesin bilmesi lazım. Kamuoyunun bilmesi lazım.

                                Oradaki atıklar kaç derecede yakılıyor

Seymen mahallesinde bulunan İBB İSTAÇ Seymen Katı Atık Bertaraf Tesisleri ile ilgili kaç sene oldu buraya yapılalı, oradaki atıklar kaç derecede yakılıyor? Ben bu konuda yetkililere kaç derecede yakıldığını defalarca sormama rağmen herhangi bir yanıt almış değilim. Dioksin gazı siyanürden bile daha tehlikeli ve ölümcüldür.

Ne zaman olur bilmiyorum. Genel Başkanımızı  Silivri’de STK’lar, yerel basın mensupları,   muhtarlarımız ile buluşturma hedefimiz ve planımız var.

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014