SİLİVRİSPOR, SADECE BİR FUTBOL KULÜBÜ DEĞİLDİR

: 10 Nisan 2019 - 00:18 1184 okunma
Silivrispor Kulübü Başkanı Akgün Duru ve yönetim kurulu üyeleri ile basın toplantısı gerçekleştirdi. Duru konuşmasında şunları söyledi;

Silivrispor sadece bir futbol kulübü değildir. A takım, futbol altyapı, voleybol, basketbol, briç, boks olmak üzere toplam 400 sporcumuzun 295 lisanslı oyuncumuzdur. Bayan voleybol takımımız TVF 2. Ligde mücadele etmektedir. U 19 takımımız ve U 13 takımımız gruplarında oynadıkları maçların ardından şampiyon olmuşlardır. U-13 takımımızdaki 3 gencimiz TFF U-13 Milli Takımına davet edilmiştir. Boks hocamız Yaşar Yalçın ise bizleri gururlandırmış ve Avrupa Şampiyonu olmuştur. Kulüp yöneticiliğinin bir gönül işi olduğunu kanıtlıyoruz.

                                   TEŞEKKÜR EDİYORUM

Silivrispor olarak bir süre önce sosyal medyada başlattığımız “Takımına sahip çık, Benim takımım Silivrispor” kampanyası için elimizi uzattığımız Belediye Başkanımız  Volkan Yılmaz elimizi tutmuş ve kendilerine gönderilecek çiçek yerine, Silivrispor'a bağış yapılmasını talep etmiştir. İlçemizdeki tüm esnafımıza Silivrispor bayrakları dağıtmış, ilçemizin sokaklarını ve billboardlarını donatmıştır. Kendilerine buradan sizlerin aracılığı ile teşekkürlerimizi sunarız.

                                   BİZDE TIKANMA NOKTASINA GELDİK

Başlattığımız bu kampanya sadece şu anlık bir destek olarak kalmamalı. Bu desteklerin sürekliliği sağlanmalı. Yıllık gelir-gider bütçesi eşitlenmediği için her yıl bütçe açığı vermektedir. Bu açık da ya yönetim kurulundan ya da belediyeden istenerek kapatılmaya çalışılmaktadır. Bunun devamlılığı mümkün değildir. Kimse her yıl cebinden 1 milyon para veremez. Biz de tıkanma noktasına geldik. 

                                       İKİ  PROJEMİZ VAR

Kulübümüzün yıllık denk bütçesini oluşturabilmek için Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve çok kıymetli İş adamlarımızdan 2 proje için ricamız olacaktır. Bu projelerimizin birincisi, Silivri'deki mevcut her fabrika bağış makbuzu karşılığı aylık sadece Bin TL gibi bir tutarı kulübün resmi hesabına yatırabilir. Bu şekilde bizde gençliğe daha fazla yatırım yapabiliriz.

Projemizin ikincisi ise, ilçemizde belirlenen noktalarda, Silivrispor'a verilmek üzere 100 Adet reklam billboardları tahsis edilirse, buradan ciddi bir gelir elde edilebiliriz.

                                     BİZ GELECEĞİ PLANLIYORUZ

Mevcut gelirlerimiz olan otogar ve otopark, kira, Spor Toto (İddia) ve TFF gelirleri de bunlara eklendiğinde çok ciddi bir bütçe elde edilebilir ve Silivrispor'un ekonomik sağlam temelleri oluşturulmuş olur. Bu sayede hiç kimse paralı başkan ya da yönetici aramak zorunda kalmaz. Sürekli kurumlara gidip dilenmek zorunda kalmaz. Biz geleceği planlıyoruz.

                     BİZ BUNLARI SADECE BUGÜN İÇİN İSTEMİYORUZ

Biz bunları sadece bugün için istemiyoruz. Çünkü kurumlar kalıcı, kişiler ise geçicidir. Allah'ın izni ile bu yıl ligde kaldıktan sonra kişisel kararlar ve değerlendirmeler yapılır ve buna göre bir yol çizilir. Burada amaç benim veya mevcut yönetim kurulunun desteklenmesi değil, Silivrispor'umuzun her daim desteklenip geleceğinin aydınlatılmasıdır.”

Kulübümüzün kurucu başkanı merhum Şerafettin Arda'dan günümüze kadar olan tüm başkanlarımıza ve yöneticilerine kulübümüz adına teşekkür ediyorum dedi.

 

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014