PRF.DR.YE SHO CHEN BİLGİLERİNİ PAYLAŞTI

: 11 Haziran 2014 - 18:51 2925 okunma
Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği SİAD ve Kadir Has Üniversitesi’nin birlikte düzenlemiş olduğu, Louisiana State Üniversi’nden Prof.Dr. Ye-Sho Chen’in konuşmacı olarak katıldığı “ Girişimcilik, Yenilikçilik ve Küresel Tedarik Zincirleri” konusunun ele alındığı Çalış tay toplantısı; Selimpaşa Kadir HAS Üniversitesi Prf.Dr.Erol Üçdal konferans salonunda gerçekleştirildi.

Kadir Has Üniversitesinde, Prf. Dr. Ömer L.Gebizlioğlunun  açılış konuşmasıyla başlayan konferans, Silivri SİAD Başkanı Hakan Kocabaş’ın sunumuyla devam etti.Hakan Kocabaş; Duyduğu memnuniyeti ifade etti.Silivri’de bulunan Sanayi kuruluşları ile ilgili Ye-Sho Che’nge bilgi verdi.Silivri’de bulunan,Sarten,Sesan,Sertplas,Polipen gibi Sanayi kuruluşlarının hikayelerini ve başarılarını aktardı.

Ardından söz alan, Prf.Dr. Ye Sho Chen’in konuşması Türkçe olarak tercüme edildi.

Prf. Dr. Ye Sho Chen konuşmasında; “Ulusal girişimcilik,Küresel perspektif ve İş becerileri,Küresel Tedarik Zincirinde Girişimcilik ve Yenilikçilik ,Talep ve Arz sağlama örnekleri  başlığı adı altında bilgilerini paylaştı.Firmaların izlemesi gereken yollar hakkında bilgiler verdi.

ÇİN’DE MOBİLYA PAZARI YOK

Çin’de ağaç kesmek yasaktır.Mobilya sektörüyle ilgili,Çin pazarı ile ilgili örnek veren, Prf.Dr. Ye Sho Chen ”Çin’de ağaç kesmek yasaktır.Çünkü yıllar önce büyük bir sel felaketi yaşandı ve binlerce insan öldü.yaşanmasının nedeni ağaçların kesiminin serbest olmasıydı,şimdi yasak.Diğer ülkelerde ağaçlar kesiliyor.Mobilya üretiminde kullanılıyor.Çin’de mobilya pazarı yok.Dışarıdan ithal ediliyor” dedi.

ÇİN’DE 100 MİLYON ZENGİN VAR

Prf.Dr.Ye Sho Chen Çin’de 100 milyon zengin insan var.300 milyon da orta gelirli insan var.

Hedef Pazar programlarının önemine dikkat çekti. Ve “Kobi’ler için Globalleşmenin tehlikesi olduğunu ve Uluslar arası pazarların koşullarının iyi bilinmesi gerekiyor dedi.

 

 

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014