İSTANBUL’DA YAŞAYAN ORTODOKSLAR SİLİVRİ’DEYDİ

: 13 Mayıs 2015 - 13:54 1917 okunma
İstanbul’da yaşayan Rum Ortodokslar, ilan edilen son azizleri Aziz Nektaryus’un doğduğu yeri görmek ve ilçedeki tarihi ve turistik yerleri gezmek için Silivri’ye geldi.

İstanbul’un çeşitli semtlerinde yaşayan Ortodokslar, düzenlenen tur programıyla Silivri’yi ziyaret etti. Ziyaretlerini sıklaştıran Rum Ortodokslar, ilan edilen son azizleri Aziz Nektaryus’un Silivri’de doğduğu evin yerini görmek, ilçedeki tarihi ve turistik yerleri dolaşmak üzere Silivri’deydi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ı makamında ziyaret eden grup, kültürler arası hoşgörünün sağlanması konusundaki çabaları için Işıklar’a teşekkür etti. Silivri Metropoliti Maksimos’un eşlik ettiği yaklaşık 40 kişilik grup,  Tarihi Kale Park ve Aziz Nektaryus’un Fatih Mahallesi’nde doğduğu evin yerine yapmış oldukları ziyaretlerin yanı sıra ilçenin farklı noktalarını da dolaştı.

 

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014