Yaran ve öğrencilerinden, SİAD’a teşekkür

: 2 Mart 2020 - 01:52 1130 okunma
Ertuğrul Gazi Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Derya Yaran ve öğrencileri, LGS'ye hazırlıkta başucu kaynağı “Derya Yaran'la Yol Haritam” projesine destek olan, (SİAD) Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneğine teşekkür ziyaretinde bulundu.

İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersine yardımcı olan, Derya Yaran hocanın hazırladığı SİAD’ında sponsor olduğu LGS’ye hazırlık projesiyle çalışmaya başlayan öğrenciler SİAD Başkanı Hakan Kocabaş’a teşekkür etmek üzere dernek binasını ziyaret ettiler.

Derya Yaran yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

Bir yola çıktık ve en başta bize destek olduğunuz için size çok teşekkür ederim. Siz bana destek olmasaydınız, ben bu yola çıkamazdım. Sekizinci sınıf öğrencilerimiz, büyük bir sınava hazırlanıyorlar. Hayatta sınav bitmez ama, çocuklarımızın en büyük sınavı ve burada nasıl ders çalışacaklarını, nasıl yönlendirilecekleri çok önemli. Burada da bizim devreye girmemiz gerekiyor. Benim alanım sosyal bilgiler, yani ortaokuldaki tarih dersleri oluyor. İnkılap tarihi ve Atatürkçülük dersi, çok fazla kavram var. Çok fazla konu var, hatta bazı konular o kadar ağır ki, yaşlarından bile daha ağır olduğunu düşünüyorum. Yaşlarına uygun olmadığını düşündüğüm konular var. Ama mecburlar bunları öğrenmek zorundalar. Sınava yönelik çalıştıkları için, sınav olmasa bile Türkiye vatandaşı bir çocuk bir genç bu konuları bilmeli. Bu ülkenin nasıl kurulduğu, nasıl bu duruma geldik. Şuan bu kazanımları nasıl elde ettik. Bunu zaten bilmeliler, ama bunun yanı sıra, sınava hazırlanmak gibi bir gerçeklik var. Ben bundan dolayı nasıl farklı bir materyal hazırlayabilirim diye, bu yola çıkmıştım. Burada da bunun basımı olsun, tasarım, dizaynı bu konuda, SİAD  bize destek oldu. Bize inandığınız ve bu desteği verdiğinizden dolayı, size çok teşekkür ediyorum. Sınava yönelik gerçekten bir masraf var ortada, Bu piyasada olmayan bir materyal. Hiç bir yayın evinin yaptığı bir şey değil bu. Görsel resimlerle zenginleştirilmiş özetin, özeti çıkabilecek en can alıcı noktalar mevcut üzerinde, duvarına asabilir, masasında çalışabilir. Çocuklar çok mutlu oldu, onlar mutlu olunca, bende mutlu oldum. Tekrar size çok teşekkür ediyorum dedi.

SİAD  Başkanı Hakan Kocabaş konuşmasında şunları söyledi;

Bizim bunda bir emeğimiz yok, Derya hocanın çok büyük  emeği var. Ona teşekkür ediyoruz. Öğretmenlerimize ihtiyaçlarımız var. Hakikaten kendini eğitime, öğrencilere, geleceğimize veren öğretmenlerimiz  var. Şanslısınız. Silivri’de, çok fazla İlk ve Orta öğrenimdeki öğretmenleriniz ve arkadaşlıklarınız kolay kolay unutulmaz. Ben öncelikle hocalarınızı tebrik ediyorum. Özelliklede tabi bu projede emek sarf eden Derya hocayı kutluyorum. Biz yönetim kurulu olarak bunu inceledik, arkadaşlarımda çok beğendiler, iyi ki böyle bir projeye destek olmuşuz dediler. Onlarında sizlere sevgileri var. Hocamızda böyle bir şeye imza attığı için teşekkür ediyorlar. Karınca, kararınca köşesinden sizlere SİAD  olarak katkımız oldu. Mühim olan bunun emeğini ortaya koymaktı. Sizlerin namına biz Derya hocaya teşekkür ediyoruz. Ve geleceğimiz adına. Ben sizleri tek, tek tanımak isterim. Tek Tek bizlere anlatın bakalım nasıl çalışıyorsunuz. Bizim için ne önemli ülkemiz, tarihimiz, en önemli değerlerden birisi  Atatürk bunları öğrenmemiz lazım. Bu çok önemli, bizim tarihimiz gerçekten üç, dört bin yıl geriye dayanan tarih. şimdi burada öğrendiğiniz tarih daha çok Türkiye Cumhuriyetinin tarihi, inkılap tarihimiz ve Atatürkçülüğümüz bunlar çok önemli, bunları çok iyi öğreneceksiniz ki, Tarihimize sahip çıkasınız, tarihinizi iyi bilmelisiniz ki, bu topraklara sahip çıkabilesiniz. Bu toprakların üzerinde, her zaman birilerinin gözü olmuş. Bunlara sahip çıkabilme adına tarihimizi iyi bilmemiz lazım dedi.

Öğrenciler kendilerini tanıttı ve proje hakkında nasıl bir yol izlediklerini anlattılar.

Öğrenciler ve Öğretmen Derya Yaran hoca tarafından SİAD Başkanı Hakan Kocabaş’a çiçek ve Plaket taktim ettiler. Günün anısına fotoğraf çekimi ile program son buldu.

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014