BERKER ESEN’İN KADİR GECESİ MESAJI

: 18 Nisan 2023 - 01:42 82 okunma
CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, Kadir Gecesi münasebetiyle, yazılı mesaj yayımladı. Mesaj şöyle;

Değerli Silivrililer,

Kötülüklerden arınma fırsatı veren “Kadir Gecesi”, Müslümanların kendileriyle yüzleşmeleri için de bir vesiledir. Her bir Müslüman, İslam’ın “güzel ahlak” demek olduğunu hatırlayarak, dinin kendi hayatındaki “olumlu yansımasını” göstermeye çabalamalıdır.

Bunun anlamı; her alanda “iyilikten, doğruluktan, adaletten ve haktan” taraf olmak, herkesi de “güzel ahlakı yaşamlarında göstermeye” çağırmaktır. Güncel konular üzerinden ele alınırsa iftira atarak, kul hakkı yiyerek, çalarak, yalan söyleyerek ve  başkalarına kötü söz söyleyerek “güzel ahlak sahibi” olunamaz.

O halde her bir inanç sahibi için en doğru olan şey: Güzel ahlakı hayatının her anına aktarmaktır. Hele hele kitlelere örnek olma zorunluluğu olan siyasiler söz konusu olduğunda hayatın ve siyasetin her anı “en doğruyu” göstermek için bir fırsat olarak görülmelidir. Böylece herkes bir diğerinden feyz alabilir ve herkes kendi özeleştirisini yapmak için de fırsat bulur.

Kıymetli Silivrililer,

Umuyorum ki, İslam Dünyasında “bin aydan daha hayırlı” olarak anılan ve özünde bir büyük arayışı da gerektiren Kadir Gecesi, her anlamda “kurtuluşa ihtiyaç duyan” coğrafyamız ve Müslümanlar için hayırlara vesile olur ve tüm insanlığın daha adil, daha özgür ve çok daha dayanışmacı bir geleceğe olan talebine olumlu katkılar sunar.

Değerli Silivrililer,

Ülkemiz çok önemli bir tarihe doğru ilerliyor. Bu mübarek günde Yüce Allah’a ülkemizin içinde bulunduğu durumdan bizleri kurtarması için dualar ediyoruz. En faziletli ve kutsal gecelerden biri olan Mübarek Kadir Gecesi’nde milletimizin daha huzurlu bir ortamda, daha iyi şartlarda yaşaması için ellerimizi semaya açtık. 

Bu vesileyle adaletin yoksunluğunu en çok hissettiğimiz bu günlerde, Kadir Gecesi’nin başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya adalet getirmesini diliyor, insanlığa neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Ayrıca Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilimizi derinden etkileyen deprem felaketinin yaralarını sarmak için Yüce Allah’tan bizlere güç vermesini diliyorum.

Berker Esen

CHP Silivri İlçe Başkanı


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014