Toğan; Şehitlik ve gazilik; toprağı vatan, insanı ulus yapan yüksek manevi değerlerdir

: 19 Eylül 2023 - 02:05 48 okunma
Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Toğan mesajında;

 

Üzerinde yaşadığımız toprakları aziz milletimize vatan yapmak uğruna canlarını ortaya koyarak bu fedakarlığın nişanesini bedeninde gururla taşıyan, Türk Kahramanlığının sönmez meşaleleri olan tüm gazilerimizin ‘Gaziler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Şehitlik ve gazilik; toprağı vatan, insanı ulus yapan yüksek manevi değerlerdir. Vatan toprağı uğruna şehit olan veya gazilik rütbesine ulaşan her vatan evladı, milletimizin bağımsızlık tutkusunun sembolüdür. Millet olarak şanlı bayrağımız altında, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız olarak yaşayabiliyorsak bunu, dün Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Cevizdere’de, Kore’de, Kıbrıs’ta, bugün terörle mücadelede vatanın müdafaası için şehadete ulaşan, gazi olarak dönen kahraman evlatlarımızın vatanperverliklerine borçluyuz. Mukaddes vatanımız, varlığını milletimize adamış kahraman atalarımızın bizlere emanetidir. Bu bilinçle, vatanımız için ödenen bedelleri daima hatırlayarak, birlik ve bütünlüğümüzü korumak, milletimizi yüceltmek, ülkemizi her alanda yükseltmek için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014