Esen; Gençliğe yer verin, İktidara gidelim.

: 6 Kasım 2023 - 02:57 53 okunma
Parti Meclisine aday olduğunu açıklayan CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen; yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Kıymetli örgütüm, değerli Silivrili hemşerilerim, saygıdeğer Basın mensupları!

Babaevi olarak gördüğüm Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Örgütü’nün kapısından içeri ilk girdiğim andan beri karşılıklı saygıdan, yoldaşlıktan, sevgi ve güler yüzden başka hiçbir şey ile karşılaşmadım. Bu örgütün kapısından içeri ilk girdiğimde siyasete dair düşünceleri yeni oluşmaya başlayan bir bireydim. Bugün ise örgütümüz tarafından İlçe Başkanlığı görevine layık görülmüş; evli ve bir kız çocuğu babası, siyasi olarak bilgi birikimi oluşmuş, gençlik yaşlarının sonlarında olan bir bireyim. Ben bu partiyle büyüdüm ve bu partinin öz evladıyım. Demek istediğim odur ki; Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Örgütü’nün bana kazandırdıkları saymakla ve yazıya dökmekle bitmez.

Sizlere bu açıklamayı; gençliğimde bana siyasi ve manevi olarak büyük bir etkisi olan partim Cumhuriyet Halk Partisi’nden Parti Meclisi Adayı olarak yaptığımı ifade etmek isterim.

Gençlik Kolları Başkanlığı zamanlarında bu parti için uykusuz kalmış, bu partinin cefasını çekmiş, bayrağını pankartını asmış kısacası partinin mutfağında yetişmiş bir kardeşiniz olarak Cumhuriyet Halk Partisi mücadelesi verirken hayatına kısmen geç başlamış, partimizin başarısını ve menfaatini her türlü kişisel çıkarın önüne koyan ve İlçe Başkanı olarak halen aktif mücadele eden bir kardeşiniz, yol arkadaşınız olarak bu kararı almamın en önemli sebebi olan umudumu hiçbir zaman kesmediğim partim için bana daha da fazla umut kazandıran değişim rüzgarı oldu. Ben partimizde esen bu değişim rüzgarından, Türkiye genelinde alnımızın akıyla çıkacağımızı düşünüyor ve bu yüzden ilçeme, partime ve ülkeme daha yararlı olabilmek adına Parti Meclisi Adayı olduğumu belirtmek istiyorum. Bunu daha iyi bir Türkiye ve daha iyi bir CHP için istiyorum.

Ve size söz veriyorum,

Parti meclisi adayı olmam demek değildir ki; ben doğup büyüdüğüm, sokaklarında sayısız anı biriktirdiğim ve çarşısından esnafa ve hemşerilerimize selam vererek yaşadığım Silivri’mizde örgütümüzün verdiği mücadeleden elimi ayağımı çekeceğim. Aksine bu göreve, ilçemizin mücadelesini genel merkezimizde desteklemek, genel merkez imkanlarıyla daha yüksek bir noktaya taşımak ve sadece Silivri’de değil, tüm ilçelerde, tüm İstanbul’da, tüm Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerinin mutlak başarısını sağlamak için talibim.

Nasıl ki Silivri’mizde çalınmadık kapı girilmedik sokak bırakmadıysam parti meclisi üyesi olarak da iktidar için, sosyal demokrasi için yurdun dört bir yanında aynı azim ve kararlılıkla çalışacağım.

Ben parti meclisine; gençliğin dinamizmini genel merkeze yansıtmak, gençliğin daha fazla politize olması ve partimizin ana kademe politik süreçlerinde daha fazla katkı sağlayabilmesi, partimizin pırıl pırıl gençlerinin bayrak asmak için işgücünden daha fazlası olduklarını haykırmak için adayım.

Ben parti meclisine; gençliğe sadece bir yaş aralığı olarak bakılan onca yılın ardından artık partimizin yüzünü gençlere çevirmesini sağlamak ve bu uğurda çalışmak için adayım.

Ben parti meclisine; 2024 yerel seçimlerinde Silivri’yi ve en az 30 İstanbul ilçesini kazandırmak, İstanbul Büyükşehir Belediyemizdeki iktidarın devamını meclis çoğunluğuyla birlikte sağlamak ve ardından 2028 seçimlerinde tüm Türkiye’de iktidarın yolunu açma uğrunda mücadele etmek için adayım.

Bu duygu ve düşünceler ile, Silivri İlçe Başkanlığı Binası’nın kapısından içeri girdiğim andan itibaren benden güler yüzünü, iyi niyetini ve desteğini eksik etmeyen tüm yol arkadaşlarıma, tüm parti büyüklerime, tüm isimsiz kahramanlara teşekkürü borç biliyorum.

Bu yolda, örgütünüzün bağrından kopmuş bu genç kardeşinizi destekleyeceğinizi ve yarı yolda bırakmayacağınızı adım gibi biliyorum. Çünkü örgütlü mücadele var ise; CHP var.

Yaşasın örgütlü mücadelemiz, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi!

Berker ESEN

CHP Parti Meclisi Adayı


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014