BAŞKAN YILMAZ’DAN ALİPAŞA’YA YENİ MÜJDELER

: 27 Mart 2024 - 00:46 120 okunma
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, köy ziyaretleri kapsamında Alipaşa Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarla bir araya geldi.

 Toplantıda konuşan Başkan Yılmaz, “Silivri’nin gür sesi olmaya ve sizlerin sSilivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz köy ziyaretleri kapsamında Silivrili vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Alipaşa Mahallesi köy meydanında havai fişekler ve Türk bayrakları eşliğinde vatandaşlarla buluşan Başkan Yılmaz programda, belediye tarafından ilçe genelinde yapılan çalışmalar, Alipaşa’da yapılan hizmetler ve yeni projeler hakkında bilgiler verdi.

 

BAŞKAN YILMAZ: “SİLİVRİ’MİZDE ÇOK DAHA FAZLA KURDELE KESECEĞİZ”

 

Toplantıda bir konuşma yapan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Silivri Belediyesi olarak 5 yıl boyunca Alipaşa’nın çiftçisiyle, genciyle, hanımefendileriyle ve çocuklarıyla hep bir arada olmaya çalıştık. Çünkü sizlerden koptuğumuzda, sizlere dokunmadığımızda ve sizlerden ilham almadığımızda hayatın içerisinden kopacağımızı, yalnızlaşacağımızı ve doğru işlere imza atamayacağımızı biliyorduk. 5 yıllık görev süremiz boyunca ne yaparsak sizlere sorarak yaptık. Genç çiftçilerimize ve kadın çiftçilerimize ayrı bir pasaj açarak onların hayatlarını kolaylaştırmayı ve omuzlarında taşıdıkları yüklere ortak olmayı hedefledik. Allah'a çok şükür ki 5 yıl içerisinde hizmetlerimizi ve eserlerimizi sözlerimizin ötesinde gerçekleştirdik. Silivri’mizde bazı hizmetlerimizin açılış törenlerini gerçekleştiremedik. 21 Mart itibarıyla seçim yasaklarından dolayı 24 tane parkımızın ve 8 tane futbol sahamızın açılış törenini yapamadık. Ama önümüzdeki 5 yıl boyunca sizlerin teveccühüyle Silivri’mizde çok daha fazla kurdele kesecek ve çok daha fazla açılış töreni yapacağız. Silivri’ye yepyeni spor sahaları, mahalle evleri ve mahalle konakları inşa edeceğiz. Biz 10 yıl bu şehirde yönetimde bulunup hizmet yapmadıkları halde yapılanların yeterli olduğunu düşünenlerden değiliz. Silivri’de 5 yıl boyunca çok büyük projelere imza attık. Fakat bu 5 yıl bize yetmedi. Bizim hayallerimizdeki Silivri, Türkiye'nin en özel şehri olacak” dedi.

 

“KIRSAL MAHALLE YASASI SİLİVRİ’MİZE HAYIRLI OLSUN”

 

Kırsal Mahalle Yasasıyla kırsal hayatı her zaman desteklediklerini ifade eden Başkan Yılmaz, “Ben Silivri Belediye Başkanı görevimin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesinde (İBB) MHP Grup Sözcüsüyüm. Ben o grupta kırsalın, Silivri’nin, Silivri’de tarımla ve hayvancılıkla uğraşanların, köylünün ve çiftçinin sözcüsüyüm. Köylerdeki su faturalarıyla ilgili İBB ile büyük bir mücadele içerisinde girdik. MHP ve AK Parti grubu olarak İBB’ye bir teklif verdik. ‘Alipaşa’da ineği, marulu ve maydanozu sulayan suyla Etiler'de ve Bakırköy'de yüzme havuzunu dolduran su aynı para olamaz’ dedik. Bu teklifimiz İBB Meclisinde oy birliğiyle kabul edildi. Sonra baktık ki İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu bu kararı veto etmiş. İBB yönetimi tam 2 yıl boyunca köylüye pahalı su kullandırdı. 2 yılın sonunda konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) taşıdık. AK Parti ve MHP milletvekillerinin kabul oyuyla Kırsal Mahalle Yasasını TBMM’den geçirdik. Bu yasa kapsamında, İBB artık köylüye suyu 4/1 fiyatına veriyor. Yani Silivri’nin köylerinde yaşayan vatandaşlarımız artık suyu daha ucuza kullanıyor. Bunun yanı sıra Silivri Belediyesi olarak 2022 ocak ayından beri Alipaşa gibi kırsal mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızdan emlak vergisi almıyoruz. Yine Silivri Belediyesi olarak kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızdan harç ve vergi almıyoruz. Belediye olarak desteklediğimiz Kırsal Mahalle Yasası Silivri'mize ve Alipaşa'mıza hayırlı olsun’ diye konuştu.

 

“ALİPAŞA MAHALLESİ’NE MAHALLE KONAĞI GELİYOR”

 

Alipaşa Mahallesi’ndeki hizmetlerle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Volkan Yılmaz, “Silivri Belediyesi olarak depreme karşı kamu binalarının tamamını test ettirdik. İstanbul Valiliği iş birliğiyle Alipaşa Fethiye Erkoç Okulumuzu yıkıp, yerine daha dayanaklı ve modern bir okul yapacağız. Merkezde ne varsa köylerde de o olmalı diyerek köylerde eğitim, kültür, sanat, sağlık ve spor projelerimizi hayata geçiyoruz. Bu kapsamda yeni bir projemiz daha var. Silivri Belediyesi olarak Alipaşa’ya Mahalle Konağı yapacağız. Mahalle konağımızın içerisine; kadınların kurs göreceği mahalle evleri, çocuk etkinlik alanı, etüt merkezi, kütüphane ve bilgisayar salonu yer alacak. Yine kadınlarımız benden çok önemli bir talebi vardı. ‘Bizim spor, jimnastik, fitness ve aerobik yapabileceğimiz spor alanlarımız yok’ demişlerdi. Bu mahalle konağımızın içerisinde kadınlarımızın ve gençlerimizin spor yapabilecekleri spor salonu da yer alacak. Kısacası, 7’den 77’ye eğitimin, kültürün ve sanatın olduğu mahalle konağını tez vakitte Alipaşa’mıza kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

 

“KÖYLERİ EN FAZLA ZİYARET EDEN BELEDİYE BAŞKANIYIM”

 

Silivri Belediyesinin tarım politikaları ve köylere bakış açısıyla ilgili açıklamalar yapan Başkan Yılmaz, “Göreve geldiğimiz günden bugüne modern tarım, çiçekçilik ve katma değerli ürünler diyoruz. Silivri olarak İstanbul'u besleyebilirizve burada o potansiyel var diyoruz. Silivri Belediyesi olarak 4.000 dönüm alanda çiftçilik yapıyoruz. Bugün yerli ve milli Türk tohumunun en büyük üreticisi Silivri Belediyesidir. Tohum üretimini artırarak devam edeceğiz. Silivri Belediyesi olarak çiftçilere saman, yem bezelyesi, mısır silajı, yerli ve milli sertifikalı arpa tohumu ve ayçiçek tohumu dağıtmaya devam edeceğiz. Ben bu destekleri bu topraklara borçlu olan bir kardeşiniz olarak yapıyorum. Bunu bütün belediyelerin yapması gerekirken bizden kes, kopyala, yapıştır mantığıyla taklit edenler, Türk tohumu yerine yabancı tohumları satın alarak vatandaşlara dağıtıyorlar. Onlara tavsiyem; üretim yapmaları, Silivri Belediyesi gibi tarım yapmaları, yerli ve milli olmaları, yerli ve milli Türk tohumlarını desteklemeleridir. Silivri Belediyesinin bu çalışmalarını takdir edemeseler bile taklit etmeye devam etsinler. Geride bıraktığımız 5 yıl boyunca köy hayatına en fazla yatırımı yapan, desteği veren ve köyleri en fazla ziyaret eden belediye başkanıyım. Silivri Belediyesi olarak önümüzdeki dönemde de köyleri unutmayacağız. Silivri’nin gür sesi olmaya ve sizlerin sesini tüm Türkiye’ye duyurmaya kararlıyım. Bu uğurda yalnız da kalsam çiftçi, hayvancı, köylü, kırsal ve Silivri’nin köyleri demeye devam edeceğim” şeklinde konuştu.

 

“BİZDE KİŞİYE GÖRE HİZMET YOK”

 

Silivri Belediyesinin sosyal belediyecilik anlayışla hayata geçirdiği hizmetler hakkında bilgiler veren Başkan Volkan Yılmaz, “Silivri Belediyesi olarak 5 yıl boyunca, ‘Hizmetlerimiz kimseler için değil, herkes içindir’ dedik. Bizde kişiye göre hizmet ve kişiye göre belediyecilik anlayışı yok. Silivri’de 5 yıl boyunca gruplar, simsarlar ve baronlar avuçlarını yaladı. Silivri'de Silivri'nin halkı güldü. Silivri’de bizden önceki dönemki sosyal tesis yoktu. Şu an Silivri Belediyesinin sosyal tesislerinde vatandaşlarımız keyifli vakitler geçirirken çayı 1 TL’ye Türk Kahvesini 5 TL’ye içiyor. Daha önce Silivri’de ücretsiz bir dershane yoktu. Silivri Belediyesi olarak Kadir Has Üniversitesi iş birliğiyle 200 çocuğumuza ücretsiz dershane hizmeti veriyoruz. Ayrıca çocuklarımızın öğle yemeğini, çayını ve kahvesini Silivri Belediyesi olarak biz karşılıyoruz. Silivri Belediyesinin aşeviyle her gün 1.100 vatandaşımıza sıcak yemek dağıtıyoruz. Her ay 5.000 aileye düzenli gıda yardımı yapıyoruz. Çocuklarının beslenme çantasını hazırlamakta zorlanan ailelerimizin olduğu biliyoruz. Buradan hareketle belediye olarak her gün 1.100 çocuğumuzun beslenme çantasını biz karşılıyoruz. Silivri’deki 5.000 çocuğumuzun sınav ücretlerini Silivri Belediyesi olarak biz ödüyoruz. Sosyete belediyecilerine seslenmek istiyorum: Kaç tane çocuğa burs verdiniz? Silivri Belediyesi olarak 550’in üzerindeki çocuğumuza her ay 750 TL, yılda 7.500 TL burs veriyoruz. Bizden önce bu şehre 10 yılda 1 tane kütüphane yapılmıştı. Silivri Belediyesi olarak 5 yılda 12’si köy kütüphanesi olmak üzere 20 tane kütüphane yaptık. Silivri Belediyesi olarak Hükümet Konağımızı, İlçe Emniyet Müdürlüğü binamızı ve İlçe Jandarma Komutanlığı binamızı yeniledik. Selimpaşa Polis Merkezimi yaptık. Bu şehirde daha önce müze yoktu. Yeşilçam Müzesi ve Mübadele Evi Müzesini ilçemize kazandırdık. Daha saymakla bitiremeyeceğiz birçok hizmet ve projeyi hayata geçirdik. Allah nasip eder ve sizler de teveccüh buyurursanız önümüzdeki 5 yıl boyunca da sizlere ve bu güzel şehre hizmetkâr olmaya devam edeceğiz” dedi.

esini tüm Türkiye’ye duyurmaya kararlıyım” dedi.

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014