BAŞKAN YILMAZ’DAN 2500 SOSYAL KONUT, YENİ OTOGAR, OTOPARK, HIZLI TREN VE METROBÜS VAADİ

: 26 Şubat 2024 - 13:27 77 okunma
Seçim beyannamesini açıklayan Başkan Yılmaz;

kent planları, cadde ve sokak iyileştirme çalışmaları, yaya öncelikli tasarımlar, D-100 Karayolu ve Yan Yolları Düzenlenmesi Projesi, çevre ve temiz enerji projeleri, su baskınlarının önlenmesi projesi, sosyal konut hamlesi, Silivri Teknopark Projesi, Turizm Master Planı, Silivri’nin YHT hattına dahil olması, Silivri’ye metrobüs projesi, deniz ulaşımı altyapı çalışmaları, yeni ve modern otogar projesi ve otopark projeleri hakkında detaylı bilgiler verdi.

 

Silivri Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı MHP Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, Mega Saray Toplantı Salonunda düzenlenen programla seçim beyannamesini açıkladı. “Yeni 100 Yılda Silivri’ye Yüz Akı Eserler” başlığıyla düzenlenen programda Başkan Yılmaz, önümüzdeki 5 yıllık dönemde hayata geçirmeyi planladıkları projeleri kamuoyu ile paylaştı. Planlama, ulaşım ve turizm gibi konularda önemli projelerin dikkat çektiği toplantıda Başkan Yılmaz; kent planları, cadde ve sokak iyileştirme çalışmaları, yaya öncelikli tasarımlar, D-100 Karayolu ve Yan Yolları Düzenlenmesi Projesi, çevre ve temiz enerji projeleri, su baskınlarının önlenmesi projesi, sosyal konut hamlesi, Silivri Teknopark Projesi, Turizm Master Planı, Silivri’nin YHT hattına dahil olması, Silivri’ye metrobüs projesi, deniz ulaşımı altyapı çalışmaları, yeni ve modern otogar projesi ve otopark projeleri hakkında detaylı bilgiler verdi.

 

BAŞKAN YILMAZ: “SİLİVRİ’DE PLANSIZLIK SONA ERİYOR”

Silivri’nin planlı bir kent haline geleceğini belirten Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Silivri’mizi yaşam kalitesi yüksek ve yaşanabilir bir kent olarak planlamak, ilk günden itibaren ana hedeflerimizden biri olmuştur. Uzun yılların ihmali sonucu plansız kalmış Silivri'de, planlama sorununu ortadan kaldırmak için başladığımız yolculukta çok önemli adımlar attık. Silivri Merkez Boğluca Deresi Taşkın Alanı Nazım ve Uygulama İmar Planları, Silivri Merkez Sahil Bölgesine İlişkin Uygulama İmar Planları, Selimpaşa Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı, Selimpaşa, Ortaköy, Kavaklı TEM Otoyolu Güneyi Nazım ve Uygulama İmar Planları, Silivri Ortaköy ve Kavaklı TEM Otoyolu Kuzeyi Nazım İmar Planları yapımı ve onayını tamamladık. Silivri merkez yeni balıkçı barınağı ve belediye yat limanı (amatör denizcilik bölgesi) nazım ve uygulama imar planları yapımı ve onay sürecini tamamladık. Büyükkılıçlı, Küçükkılıçlı, Büyüksinekli, Fener, Seymen, Çeltik, Yolçatı, Büyükçavuşlu ve Beyciler mahallelerinde imar planı taslak çalışmalarını tamamladık, onaylanmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ilettik. Silivri kent merkezi, Cumhuriyet, Mimarsinan, Semizkumlar, Çanta Sancaktepe, Çanta Balaban, Gümüşyaka, Değirmenköy Fevzipaşa ve Değirmenköy İsmetpaşa mahallelerinin nazım ve uygulama imar planları çalışılmakta olup, yeni dönemde onay süreçleri tamamlanacak. Kırsal mahalle konumunda olan Çayırdere, Sayalar, Danamandıra, Bekirli, Kurfallı, Küçüksinekli, Akören, Gazitepe ve Kadıköy nazım ve uygulama imar planları hazırlanmış olup, yeni dönemde onaylanmak üzere İBB’ye iletilecek” dedi.

 

“SİLİVRİ’MİZDE DOKUNULMAMIŞ CADDE VE SOKAK KALMAYACAK”

Gelecek dönemde sokak iyileştirme çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini açıklayan Başkan Yılmaz, “İnanıyoruz ki bir kentin gelişmişliği cadde ve meydanlarının düzeninden anlaşılır. Silivri, estetik görünüme kavuşma yolculuğunda bütün sokakları, caddeleri ve meydanlarıyla eksikleri tamamlanmış, altyapısı yenilenmiş, kaldırımları düzenlenmiş, aydınlatılmaları yapılmış ve gezip dolaşmanın keyifli hale geleceği örnek bir şehir olacak. Bu noktada, bugüne kadar attığımız adımlar hızlanarak devam edecektir. Ayrıca, şehir içi yerleşim alanlarında, düzenli bir yaya ve araç trafiğine katkı sağlanması için…


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014