İHTİYAÇ DUYULAN MADDİ DESTEK SAĞLANMAMIŞTIR

: 28 Haziran 2019 - 11:24 1048 okunma
Silivri Spor Kulübü Başkanı Akgün Duru düzenlediği basın toplantısında, Otogar ve Otopark ile ilgili açıklamada bulundu.

Silivri spor kulübü idari binasında gerçekleşen toplantıda, Silivri Spor Kulübü Başkanı Akgün Duru yaptığı açıklamasında şunları söyledi;  Sizlerin de bildiği gibi bu hafta sonu genel kurulumuz var. Ne mutlu ki kulübümüze 6 arkadaşımız başkan adayı olarak başvurdu. Bu kulüp tarihinde bir ilk.  Bundan dolayı  mutluluk duyuyorum Demek ki, Silivri spor artık önemli bir değer haline gelmiş.  Toplantımızı düzenleme sebebine gelince. Sosyal medyadan  bir paylaşımda bulundum. Bunun üzerine konudan sapan bir takım yorumlar ve paylaşımlar yapıldı kulübümüzle ilgili. Bende sosyal medya aracılığı ile değil, sizlerin aracığı ile durumu netleştirmek ve kamuoyuyla paylaşmak istedim.

                  BU OTOGAR KULÜBÜMÜZE HİÇTE KOLAY KAZANDIRILMAMIŞTIR

 Önemli bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Bu otogardan 14 yıldır hiçbir belediye başkanı kira almamıştır. Resmi prosedürler gerçekleştirilmiş ama bunun usulen olduğu kulüp başkanlarıyla paylaşılmıştır. En büyük değerimiz dediğimiz, Silivri spor kulübümüzün en önemli gelir kaynağı otogar geliridir. Ve kulüpten bu gelir şu anda alınmak isteniyor. Oysa ki bu otogar kulübümüze hiçte kolay kazandırılmamıştır.

                  BEN HİÇ BİR SİYASİ PARTİYE YAKIN DEĞİLİM

Buradan Hüseyin Turan ve Özcan Işıklara teşekkür ediyorum. Buradan şunu çıkartabilir miyiz? Ben hiçbir siyasi partiye yakın değilim. Çünkü gördüğünüz gibi her iki farklı partiye mensup belediye başkanlarımıza da teşekkür etmekten imtina etmiyorum. Ben doğrunun yanındayım ve doğruları sizinle paylaşıyorum. Buradan benim anladığım mevcut belediye başkanımızın  23 Mega projesinin ilki maalesef çok sevdiği Silivri spor  kulübünün en önemli gelir kaynağına el koymakmış. Kamuoyunun bunu bilmeye hakkın yok mu?

Bu tebligat bize 1 ay kadar önce geldi. Benim siyasi anlamda kötü niyetim olsaydı, üç gün önce yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık seçiminden önce bu açıklamayı yapardım. Özellikle hassas davrandım ki, farklı anlamlar çıkarılmasın. Maalesef yine de engel olamadım.

Belediye Başkanımız tüm seçim çalışmaları boyunca Silivri spor kulübünü dilinden düşürmemiş, destek sözleri vermiş, bir çok Silivri spor sevdalısının gönlüne girmiş ve siyasi görüşleri farklı olsa da sırf Silivri spor ile ilgili söylemlerinden dolayı bu sevdalıların oylarını almıştır. Seçimden sonra tüm ilçemizi bayrak ve afişlerle donatmış, her zaman kulübün yanında olacağını defaten bildirmiştir. Ligin son ayında takım düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalmış ve kendisiyle defalarca destek ihtiyacımızla ilgili konuşmamıza ve önceden söz vermesine rağmen hiçbir karşılık alınamamış, manevi desteği sürmüş ama maalesef o süreçte ihtiyaç duyulan maddi destek sağlanamamıştır.

                       ALAKASIZ BİR ALINGANLIK GÖSTERMİŞTİR

Benim sosyal medyada paylaşımımda genel kurulumuzla ilgili hiçbir ifade yokken başkanımız bu tebligat duyurusunu genel kurulla ilişkilendirmiş ve sanki kendisi bir tarafmış gibi alakasız bir alınganlık göstermiştir. Asıl bu paylaşım genel kurulu yönlendirir tarz bir paylaşımdır. Başkanım desteklerinin artarak devam edeceğini belirtmiş yazısında. Bu gerçekten güzel bir haber. Kamuoyunun bilmesi adına belirtiyorum ki kulübümüzün aylık masrafı 500.000 TL’dir.

Amacımız asla genel kurul öncesi ortalığı germek değildir ama gerçeklerin de  bilinmesi gerekmektedir.

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014