Bek: Teker Silivrispor'un tarihini öğrensin

: 28 Haziran 2019 - 11:41 1124 okunma
Silivrispor Kulübü eski başkanlarından Ahmet Refik Bek, başkan adayı Cenk Teker'in basın toplantısında söyledikleri karşısında yazılı bir açıklama yaptı.

Refik Bek’in  yaptığı yazılı basın açıklaması şöyle;

Hafta sonu yapılacak olan Silivri spor kongresi öncesi başkan adaylarından Cenk Teker'in yaptığı basın toplantısını izledim. Projeler ve hedefler açısından kulağa hoş gelen söylemler vardı. Fakat kulüp başkanlığına aday olan bir kardeşimizin Silivri spor tarihinden bihaber olması çok düşündürücü geldi bana.

AKADEMİSYENE YAKIŞMADI

Akademisyen kimliğini de gündeme getiren Cenk Teker kendisine sorulan bir soru üzerine “2009 yılında kardeşim Serdar Teker kulübün anahtarını kaymakamlıktan aldı” cümlesini kurdu. Akademisyen olduğunu iddia eden  Teker belli ki bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş.

BİR KENARA NOT EDİN SAYIN TEKER

2008-2009 sezonunda Silivri spor’u arkadaşlarımla yönetiyorduk. 2009 yerel seçimleri sonrası yerel yönetim de değişiklik olunca, yönetimdeki arkadaşlarımla birlikte yeni Başkanın istediği bir yönetimle yola devam etmesi adına görev süremizin dolmasına 2 sene varken olağanüstü kongre kararı aldık.

Bu süreçte yönetim kurulu üyesi bir kardeşimiz başkanlığa aday olmak istedi. Kendisine “ bunun şık olmayacağını, Başkanın kendi ekiyle Silivri spor’u  yönetmesinin kulüp menfaatleri gereği doğru olacağını “ söyledim. Sağ olsun kardeşimiz beni kırmadı ve aday olmadı.

O sırada kamuoyunda bir kaç kişinin ismi dolaşıyordu. Bir gün iş yerime Mutlu Memiş ziyaretime geldi. ‘ Başkanım biz genç bir ekiple kulüp yönetimine talip olmak istiyoruz ‘ dedi. Kendilerine ‘ Hayırlı olsun’ dedim ve tebrik ettim.

Daha sonrada olağanüstü kongre günü Serdal Teker başkanlığında genç yönetim tek listeyle seçime girdi ve seçildiler. Yani biz Silivri sporun anahtarını 2009’da kaymakamlığa teslim etmedik, Serdar Teker de anahtarı kaymakamlıktan almadı. Kongreyle geldik, kongreyle de görevi devrettik.

HEDEFLERİNİZ BENİ MUTLU ETTİ

Silivri sporun Başkanlığına aday olan Cenk Teker kardeşimizin hedefleri bizleri mutlu etti. Ancak Sayın Teker biraz Silivri spor tarihini araştırıp öğrenseydi, 2008 yılında Yönetimimiz göreve seçildikten sonra futbol dışında, Voleybol, basketbol, yelken ve su sporları, Tekwando ve Engelliler şubelerinin kurulduğunu , bunlarla ilgili yaz okulları açıldığını öğrenecekti. Yani biz 2009’da olağanüstü kongreyle Silivri spor yönetimini Kardeşi Serdal Teker’e devrederken futbol ve halkoyunları branşları dahil, Silivri  spor’un 7 dalda Şubesi bulunuyordu.

HAYIRLI OLSUN

Silivri spor kongresi öncesi Cenk Teker ve ekibiyle birlikte kongrede aday olacak herkese başarılar diliyorum. Silivri ve Silivri spor hepimizin. Her zaman Silivri spor için, seçilecek olan yönetime destek olup, kulübümüzün başarılı olması adına katkı sunacağız. Kongremiz Silivri’mize ve Silivri sporumuz’a şimdiden hayırlı olsun.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014