KAMUOYUNA DUYURU

: 22 Nisan 2020 - 23:51 796 okunma
İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı A.Refik Bek son günlerde gündemi meşgul eden, Silivri spor kulübü otogar ve otopark ihaleleri ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Bek’in açıklaması şöyle;

Bir süredir gündemi meşgul eden Silivrispor Kulübü tarafından işletilen otogar ve otopark ihaleleri hakkında bu güne kadar açıklama ve yorum yapmadım.

Bunun sebebi kamuoyundaki bilgi kirliliğiydi. Hala bu konuda netlik kazanılan bir durum yok bana göre. Otogar ve otoparkların belediye ye ait bir şirkete devredileceği iddiası doğru mu? Bu gerçekleşirse  bu işletmelerden elde edilecek kazancın nereye gideceği merak konusu.

 Ayrıca dünya da ve ülkemizde yaşanan sıra dışı sağlık sorunu herkesi ciddi anlamda tehdit ederken, il dışına çıkmanın bile izine tabi olduğu bu dönemde yapılacak olan ihale ve ihalelerin ne kadar etik olacağı da ortada.

Bunun dışında belediyeden kiralanan yerlerin devirlerinin daha önce  belediye encümenin oluruyla gerçekleştirirken , sözleşmeye özel bir madde eklenerek, yetkinin bir kurum müdürlüğünü ve belediye başkanına verildiğinin gerekçesi kamuoyuna açıklanmalıdır.

Silivrispor Başkanının konuyla ilgili yaptığı açıklama sonrası , yönetim kurulundan bir çok yöneticinin istifası da bilgi kirliliğinin çoğalmasına sebep olmuştur.

SİLİVRİSPOR PARTİLER ÜSTÜDÜR.

Silivrispor hepimizin ortak değeridir , o yüzden kulübün üzerinden siyaset yapmayı etik bulmuyorum . Silivrispor Kulübü Başkanlığı yapmış biri olarak , dün de bu gün de ‘ Silivrisporun yönetiminin mutlaka yerel yönetimle uyumlu çalışmalı’ düşüncemi koruyorum . Belediye desteğini alamayan bir kulübün ayakta durması mevcut sistemde ancak mucizelere bağlı olduğu ortada.

Bu gerçekler ışığında hem Silivri Belediye Başkanı Volkan YILMAZ’ın ve Silivrispor Kulüp Başkanı Taylan GÜRASLAN kamuoyuna resmî ağızdan açıklama borçları vardır.

Silivrispor ve ilçemizdeki kulüplerin yaşaması için belediye desteği mutlaka devam etmeli . Silivri Belediyesi yıllardır kulüplerimize nakdi ve ayni destek veriyor ve vermeye devam edeceğinden hiç kuşkum yok, bu düşüncelerle kamuoyundaki bilgi kirliliğini yok etme ve Silivrisporumuzu siyasete malzeme etmeme adına her iki başkanımızdan da resmi olarak açıklama yapmalarını rica ediyorum. Saygılarımla .

A. Refik BEK

İlçe Başkanı


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014