2022 YAZ SPOR OKULLARINA COŞKULU KAPANIŞ

: 20 Ağustos 2022 - 00:21 265 okunma
Silivri Belediyesi tarafından düzenlenen 2022 Yaz Spor Okullarında, 2 dönem süren eğitimlerin sona ermesi nedeniyle bir kapanış töreni düzenlendi.

Törende konuşan Başkan Yılmaz, “Bugün başlangıç aşaması olarak aldıkları eğitimler çocuklarımızı yarının şampiyon adayları yapacak. Çocuklarımız elde edecekleri başarılarla Silivri’mizin adını Türkiye ve dünyaya tanıtacak, aldıkları dereceler ve altın madalyalarla şanlı bayrağımızı göndere taşıyacaklar.” dedi.

Çocukların ve gençlerin çok yönlü gelişimi için kültür, sanat, spor, eğitim gibi alanlarda çeşitli projelere imza atan Silivri Belediyesinin, bu çalışmalarından biri olan 2022 Yaz Spor Okullarında 2 dönem süren eğitimler tamamlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Silivri Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilen Yaz Spor Okullarına 6-15 yaş aralığındaki 2455 öğrenci katılım sağladı. Etkinlik ile öğrencilere; yüzme, futbol, satranç, tenis, voleybol, jimnastik, basketbol, özel sporcular, okçuluk ve masa tenisi gibi toplam 10 branşta ücretsiz kurslar verildi. Yaz Spor Okullarında 27 Haziran 2022 tarihinde başlayan eğitimlerin sona ermesi nedeniyle Silivri Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor Tesislerinde bir kapanış töreni düzenlendi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitler anısına yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile başlayan tören yapılan konuşmalarla devam etti.

YILMAZ: “EĞİTİMLER ÇOCUKLARIMIZI YARININ ŞAMPİYON ADAYLARI YAPACAK”

Törendeki konuşmasına “Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ dediği, ‘Milletin bağrından temiz bir kuşak yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak’ dediği gençlerimiz, çocuklarımız… Bugün bizlere emanet edilen tüm makamların gelecekteki taşıyıcıları…” sözleriyle başlayarak öğrencilere seslenen Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “İlçemizde yaşayan öğrencilerimiz için hayata geçirdiğimiz 2022 Yaz Spor Okullarımızın kapanış töreninde bir aradayız. Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle düzenlediğimiz Yaz Okullarımızda 6-15 yaş aralığındaki yaklaşık 2.500 çocuğumuza yüzmeden futbola, satrançtan okçuluğa kadar toplam 10 branşta eğitim verdik. Bugün başlangıç aşaması olarak aldıkları eğitimler çocuklarımızı yarının şampiyon adayları yapacak. Çocuklarımız elde edecekleri başarılarla Silivri’mizin adını Türkiye ve dünyaya tanıtacak, aldıkları dereceler ve altın madalyalarla şanlı bayrağımızı göndere taşıyacaklar. Bu nedenle çocuklarımıza yaz dönemi boyunca eğitim veren hocalarımıza, eğitmenlerimize ve burada görev yapan mesai arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Yine büyük bir gayretle kursları tamamlayan öğrencilerimize ve çocuklarını bizlere emanet eden değerli ailelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Unutmayın ki çocuklarınız bizim de çocuklarımız. Ben sizin bir kardeşiniz, bir evladınız olarak tıpkı sizin gibi çocuklarınızın üzerine titremeye, onların gelişimi için hassasiyetle çalışmaya devam edeceğim.” dedi.

“SÖZLERİNİ UNUTANLARDAN DEĞİL, TUTANLARDAN OLDUK”

Silivri Belediyesi olarak ilçede çocuklar ve gençler için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Yılmaz, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren her fırsatta eğitim, kültür, sanat ve sporla bezenmiş bir gençlik hayal ettiğimizi dile getiriyoruz. İlçemizde 8. sınıfı bitiren her çocuğumuzun lisanslı bir sporcu olabilmesi, bir yabancı dil konuşabilmesi ve bir müzik aleti çalabilmesi bizim en büyük hedeflerimizden bir tanesi. Bu doğrultuda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Silivri yalnızca çarşı meydanından ibaret değil anlayışıyla 12 tane köy okulumuzun tiyatro salonunu, bilgisayar odasını, kütüphanesini, hijyenik tuvaletlerini ve bütün fiziki şartlarını yeniledik. İlçemizde ikamet eden ve üniversiteyi kazanan gençlerimize 500 TL eğitim destek ödemesi gerçekleştirdik. Üniversite sınavına giren gençlerimizin sınav ücretlerini ödedik. Gençlerimizin Milli Savunma Üniversitesi sınav giriş ücretlerini de Silivri Belediyesi olarak biz ödedik. Silivri’de 1. sınıfa başlayan bütün çocuklarımızın okul çantalarını ve kırtasiye giderlerini karşıladık. 3.500 çocuğumuza okul kıyafetlerini aldık. İlçemizi İstanbul’un yüzme havuzu olmayan tek ilçesi olmaktan kurtararak Gençlik ve Spor Bakanlığı sponsorluğunda inşa ettiğimiz Naim Süleymanoğlu Spor Tesislerinde Silivri Belediyesi Yüzme Havuzumuzu açtık. 3 yılda 25 park, 20 spor alanı yaptık. Büyükçavuşlu ve Çeltik mahallelerine halı saha kazandırdık. Sayalar, Beyciler ve Kurfallı’da çalışmalarını sürdürdüğümüz halı sahalarımızı da çok yakında gençlerimizin hizmetine sunacağız. Nişantaşı Üniversitesi iş birliği ile Selimpaşa’da bir müzik okulu projesini hayata geçirdik. Okulumuz geçtiğimiz günlerde ilk mezunlarını verdi. Şu an Kadir Has Üniversitesi iş birliğiyle yine hiçbir ücret ödemeden 10-17 yaş aralığındaki çocuklarımıza yabancı dil kursu veriyoruz. İlçemizin büyük bir eksiği var o da gençlik merkezi. İnşallah ihalesini en yakın zamanda bitirerek içerisinde; etüt merkezlerinin, kütüphanelerin, toplantı salonlarının ve müzik odalarının olduğu bir gençlik merkezini Silivri’mize kazandıracağız. Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinin arka tarafına 2.500 kapasiteli, her türlü bireysel sporun yapılabileceği ve aynı zamanda voleybol, basketbol, hentbol gibi karşılaşmaların yapılabileceği bir kapalı spor salonu inşa edeceğiz. Ne mutlu ki bize biz sözlerini unutanlardan değil, sözlerini tutanlardan olduk. Hep sizinle beraber olmaya, hep sizin yanınızda olmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim alabilmeleri için bıkmadan, usanmadan çalışacağımıza bir kez daha söz veriyorum.” ifadelerini kullandı.

TOĞAN: “EMEĞİ GEÇEN HERKESİ TEBRİK EDİYORUM”

Yılmaz’ın ardından açıklamalarda bulunan Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, “Son yıllarda çocuklarımız cep telefonuyla, tabletle vs. çok fazla zaman geçiriyorlar. Dijitalleşmenin çocuklarımızı etkilediği böyle bir dünyada kültür, sanat ve spor faaliyetleri çok daha önemli hale geldi. Bugün, Silivri’mizde geleceğimizin temsilcisi, bizlerin güvencesi, pırıl pırıl çocuklarımızın spor yapabilmeleri için Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Silivri Belediyesinin organizasyonuyla düzenlenen Yaz Spor Okullarının sonunda sizlerle bir aradayız. Bu organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Siz kıymetli velilerimize de çocuklarınızı buraya getirdiğiniz ve onları sporla iç içe olmaya yönelttiğiniz için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Silivri Kaymakamı Tolga Toğan ve Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 2022 Yaz Spor Okullarının eğitmenlerine plaket takdim etti. Ardından öğrencilerin yaz dönemi boyunca öğrendiklerini sergiledikleri küçük gösteriler düzenlendi. Gösteriler sırasında Kaymakam Toğan ve Başkan Yılmaz, öğrencilerle birlikte hem ok attı hem de basketbol ve tenis oynadı. Törene; Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Gürkan Akbıyık, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, basın mensupları, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014