SİLİVRİ BELEDİYESİ İSKİF’TE

: 7 Kasım 2014 - 02:18 2608 okunma
Silivri Belediyesi Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilen İstanbul 4. Kariyer ve İstihdam Fuarı’na katıldı.

Silivri Belediyesi Kariyer İstihdam Ofisi, Dünya Ticaret Merkezi’nde başlayan İstanbul 4. Kariyer ve İstihdam Fuarı (İSKİF)’na katıldı. 6-8 Kasım tarihleri arasında açık kalacak fuarda Silivri Belediyesi, belediyenin istihdam çalışmalarını tanıtarak, katılımcılara ilçenin iş potansiyellerini ve kariyer fırsatlarını anlatıyor. Kariyer İstihdam Ofisi, iş gücüne yeni katılan gençlerin ve işsizlerin fuara katılan işletmelerle buluşmasını sağlayarak işe yerleşmelerine de imkân sağlıyor.

IŞIKLAR KARİYER VE İSTİHDAM PLANLAMASINA DİKKAT ÇEKTİ

Kariyer ve İstihdam Ofisi ile 22 ayrı branşta, 105 mesleki eğitim kursuyla toplam 8 bin 600 işsiz vatandaşı çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren iş yerlerinde istihdam edilmelerini sağlayan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, fuarı değerlendirdi. Işıklar; “Kariyer ve istihdam planlaması, yerel yönetimlerin önceliği haline gelmiştir. İnsanın geleceğini planlayan bir şehirde birey olarak kendine yeten ve çevresine yararlı olabilecek alanlarda eğitim görmesi, uzmanlaşması anlamına geliyor. Döküm ustasını asgari ücretle işe girecekken eğitip iki, üç katı maaşla iş gücüne katılımını sağlayabiliyoruz. 22 branşta eleman yetiştirip, bu sektörlerde iş gücüne katılmasını ve bunların yüksek standartlarda olmasını sağladık. Bu işlere yerel yönetimlerin el atması lazım, yerinde, kaynağında bire bir sıcak teması yerel yönetimler, belediyeler sağlıyor. Bu konuda belediyelere ne kadar imkân sağlanırsa bu sorunların çözülmesinde o kadar çok mesafe alacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

IŞIKLAR DİĞER STANTLARI İNCELEDİ

Gelen konuklara ve basın mensuplarına belediyenin kariyer planlaması ve istihdama yönelik çalışmalarını anlatan Işıklar, ardından beraberinde bulunan Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcılarıyla fuara katılan diğer firma ve belediyelerin stantları gezdi. Farklı projeler ve uygulamalar hakkında bilgi alan Başkan Işıklar, belediye başkanları ile bir araya gelerek fuara ilişkin görüşmelerde bulundu. Fuarda İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun’la da bir araya gelerek işbirliği çalışmalarından konuşan Başkan Işıklar, Coşkun’u Silivri’ye davet etti.

SİLİVRİLİ GENÇLER DE FUARDAYDI

Başkan Işıklar, fuarın ilk gününde Silivri’den öğrenci ve eğitimcileri fuar alanına getirerek, liseli gençlerin kariyer planlamasında yol gösterici oldu. Silivri Belediyesi standına yoğun ilgi gösteren gençler, çalışmaları yakından inceledi. 

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014