AHMET HAMOĞLU HAYATINI KAYBETTİ

: 15 Mayıs 2022 - 00:15 519 okunma
Klassis Resort Hotel,Klassis Golf Countr Clup ile Maxi AVm’nin kurucusu ünlü iş adamı Ahmet Hamoğlu (75) hayatını kaybetti.

                                       

Ünlü iş adamı Ahmet Hamoğlu’nun ,Hırvatistan’da, birkaç gün önce düşerek tedavi altına alındığı, bugün ise (14.05.2022 Cumartesi) ise entübe  edildiği ve yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği öğrenildi.

Çorum'un yetiştirdiği ünlü iş insanı Ahmet Hamoğlu (75), bu akşam saat 19.30 sıralarında Hırvatistan'da hayatını kaybetti.

Çorum'un duayen toprak sanayicilerinden merhum Mustafa Hamoğlu'nun oğlu, Selma Zihar, merhum Ömer Hamoğlu, Hatice Hamoğlu, Leyla Hamoğlu ve Aydın Hamoğlu'nun ağabeyleri, Dilek Hamoğlu'nun babası Ahmet Hamoğlu'nun ilk eşi Münire Saatçi Hamoğlu, ikinci eşi ise Özlem Hamoğlu idi.

Tekirdağ ve Silivri'de Volkan toprak sanayi fabrikalarını kuran Ahmet Hamoğlu, 1989'da Türkiye'nin en büyük turistik tesisi Klassis Otel'i işletmeye açmış, peşinden Klassis Golf Kulüp ve Maxi Shopping City'yi yine Silivri'de hayata geçirmişti.

Sonraki yıllarda Kız Kulesi'nin işletmesini üstlenip restorasyonunu yapan Hamoğlu, 13 casino, Toyota bayii, Total akaryakıt istasyonu, enerji santralı gibi 23 şirketinde 4.300 kişi çalışıyordu.

Ahmet Hamoğlu o dönemde Türkiye'nin 50 zengini arasına girmişti.

Son yıllarda Romanya ve Hırvatistan'da yatırımları olan Hamoğlu, kanser tedavisi gördükten sonra iyileşmişti.

Ahmet Hamoğlu'nun birkaç gün önce düşerek tedavi altına alındığı, bugün ise entübe olduğu ve akşam hayata veda ettiği öğrenildi.

Hamoğlu'nun nerede toprağa verileceği henüz belli olmadı.

Trakya incisi.com ailesi olarak, Merhuma  Allah’ tan rahmet, Ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dileriz.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014