İNSANLIK ADINA

: 18 Temmuz 2014 - 19:21 1991 okunma
Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği (SİAD) tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in, Gazze’ye karşı düzenlediği Kara harekatını kınadı. SİAD yazılı olarak gönderdiği açıklamasında;”Bu kara lekeleri, ne vicdanlarından,ne de yüreklerinden silemezler” ifadelerine yer verdi.

 

Hangi din, mezhep,ırk,ulus ve bölge tarafından yapılıyor olursa olsun; Gazze’de yapılanlar tarihe kara bir leke olarak geçecektir.

Çoluk çocuk demeden, günahsız halkın arasına atılan bombalar, aslında Uluslar arası örgütlerin temeline atılmış bombalardır.

Bu zulme kayıtsız kalanlar; ikiyüzlülük ve riyakârlık yaparak, yaralı bir hayvana gösterdikleri şefkati, maalesef ölen çocuklara dahi gösterememektedirler.

Bu olaylar sonucunda oluşacak infialler sonrasında provokasyonlar gerçekleşebilir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman esas evlatları olarak gördüğü azınlıktaki yurttaşlarımıza bu süreç içinde söylenecek bir söz, yapılacak bir fiil aslında Büyük Türk Milletini yaralar. Kendimizi onların yerine koyup, onları anlamak gereklidir. Uyanık ve birlikte olduğumuzu hissettirmeliyiz.

Bir İlçe SİAD’ının dile getirdiği bu gerçekleri bile, dile getiremeyecek kadar insanlıktan mahrum olan Uluslar arası Birlikler, bu kara lekeleri ne vicdanlarından, ne de yüreklerinden silemezler.

 

Kamuoyuna Saygı ile duyurulur.

 

 

 

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014