PATRİK BARTHOLOMEOS’DAN IŞIKLAR’A ZİYARET

: 10 Ekim 2014 - 18:09 3031 okunma
250 milyon Ortodoks’un ruhani önderi Patrik I. Bartholomeos, Başkan Işıklar’ı makamında ziyaret ederek yeniden seçilmesinden mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Patrik I. Bartholomeos (Dimitrios Arhondonis), Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ı makamında ziyaret etti. 250 milyon Ortodoks’un ruhani önderi olan Bartholomeos, Işıklar’ın tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarılması ve korunması ile ilgili çalışmalarını yakından takip ettiğini ifade ederek; “Tekrar seçilmenize çok sevindim. Silivri’de tarihi yaşatmak konusundaki çabalarınız takdire şayan. Bu konudaki çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

IŞIKLAR TARİH ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

İlçede din ve kültür turizminin canlandırılması ve tarihi eserler ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Işıklar, Ortadoksların son azizi Aziz Nektaryus’un Silivri’de yaşadığı evin yeniden yapılmasıyla ilgili girişimlerinden de söz etti. Aziz Nektaryus’un Silivri’de doğmuş olmasının önemine dikkat çeken Bartholomeos; “Aziz Nektaryus, sevgi ve barış adamıydı. Hastaları tedavi ediyordu. İsmi Silivri’nin büyük oğlu olarak geçiyor. Silivri onunla iftihar edebilir” şeklinde konuştu. Işıklar, Patrik Bartholomeos’a Bir Şehir Monografisi ismiyle üç ciltten oluşan Silivri Tarihi kitaplarından ve 2009 yılında Bartholomeos’a yaptığı ziyarette çekilen fotoğrafı hediye etti.

BARTHOLOMEOS GERMİYAN KİLİSESİNİ ZİYARET ETTİ

Patrik I. Bartholomeos Başkan Işıklar’ı ziyaretinin ardından, Ortadoksların tarihten bu yana önemli bir kilisesi olarak kabul edilen ve Silivri Degirmenköy’de bulunan Germiyan Ortadoks Kilisesini de ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014