SİLİVRİ’DE PAZAR ALIŞVERİŞİNDE FİLE DÖNEMİ

: 11 Aralık 2018 - 00:38 1554 okunma
Çevre kirliliğini önlemeyi ve naylon poşet kullanımını azaltmayı hedefleyen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, ilçe genelindeki semt pazarlarında hemşehrilerine alışveriş filesi hediye etti.

 

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, yeni yıl itibariyle yasaklanacak naylon poşete karşı, hemşerilerine eskiden olduğu gibi pazar alışverişlerinde kullanılmak üzere file torba hediye etti. Semt pazarlarını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Işıklar, Yeni Mahalle, Selimpaşa ve Silivri Pazartesi pazarına çıkarak hemşerilerine alışveriş filesi dağıttı.

IŞIKLAR: “HEMŞEHRİLERİMİZ YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ”

Çevrenin korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesine yönelik çalışmaların süreceğini ifade eden Başkan Işıklar; “Fileler tekrarı olan ürünlerdir. Bunlar daha sonra da kullanılabilecek. Eskiden de zaten bunlar kullanılıyordu. Dönüşümlü kâğıt kullanılmasını da teşvik etmeyi planlıyoruz. Bununla ilgili önerilerimizi de gündeme getireceğiz. Önemli olan bu fikirleri yerel yönetimlerin sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte planlayarak hayata geçirmesidir. Halkımız da çok ilgi gösterdi. Hem bu toprakları korumak hem de bu duyarlılığı geliştirmek, Tarım Kenti Silivri’yi korumak için bu projeyi düşündük. Bu projeyi; sürdürülebilir, duyarlı bir çevre için, bir de projeyi ortaklaştırarak halkın bu anlayışa katılmasını sağlamak ve çevre duyarlılığını herkesin kabul ettiği kırmızı bir çizgi haline getirmek amacıyla çok önemsiyoruz” dedi. Işıklar, ilçe genelinde mahallelerde kurulan semt pazarlarını ziyaretlerine devam edecek.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014