BAŞKAN IŞIKLAR’A YEŞİL EKONOMİ ÖDÜLÜ VERİLDİ

: 22 Eylül 2014 - 23:11 2145 okunma
Başkan Işıklar, bölgede yetişen yerel ürünlerin bir marka olarak öne çıkması ve tanıtılması konusundaki çalışmaları nedeniyle Yeşil Ekonomi Ödülü’ne layık görüldü.

Artı 1 TV’nin Yeşil Ekonomi programı kapsamında bu yıl 3.sü gerçekleşen Yeşil Ekonomi Ödül Töreni, Yapı Kredi Korusu’nda düzenlendi. Çevreye verdiği önem ve duyarlılık nedeniyle proje üretmiş kurum ve kuruluşların ödüllendirildiği tören, iş dünyasından bürokrasiye, yerel yönetimlerden merkezi yönetime tüm ekonomi çevrelerini bir araya geldi.

 

YEREL ÜRETİMİN TEŞVİK VE MARKA ÇALIŞMASI ÖDÜL GETİRDİ

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivri’yi İstanbul’a en yakın, kirliliğe en uzak tutmaya çalışması; yoğurt, domates, karpuz, kavun ve bamya gibi yerel ürünlerin bir marka olarak öne çıkmasını sağlaması nedeniyle Yeşil Ekonomi Ödülü’ne layık görüldü. Ödülünü Varyap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş’tan alan Işıklar; “İlçemizin yerel değerlerinin korunarak gelişmesi konusundaki çabalarımız ödüle layık görüldü. Artı 1 TV Yönetim Kurulu Başkanı Altan Ertürk’e, Celal Toprak ve Mehmet Gözcü ile çok değerli jüri üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

FARKLI KATEGORİLERDE ÖDÜLLER VERİLDİ

Gecede; Çukurova Belediyesi, Üsküdar Belediyesi, Çatalca Belediyesi, İstanbul Sanayi Odası, Metro Gross Market Türkiye, Aras Kargo, Socar Türkiye, Uyumsoft ve Şahin Makine de farklı kategorilerde ödüle layık görüldü. Işıklar, alanında hem bir ilk hem de en prestijli ödül sayılan Yeşil Ekonomi Ödül Töreni’ne, CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi Melih Yıldız ve Strateji Geliştirme Müdürü Ömer Sebahattin Çetin ile birlikte katıldı.

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014