BAŞKAN YILMAZ: “BU ŞEHRE HİZMETKÂR OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

: 22 Nisan 2023 - 22:42 61 okunma
Silivri Belediyesi tarafından Çanta Mahallesi, Çağdaşkent ve Marmara Cezaevi Lojmanlarında kurulan gönül sofralarında konuşan Başkan Yılmaz, “Peygamberimizin ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ sözünü kendimize şiar edinerek, kendimizi darda kalanın, zorda olanın yerine koyarak belediyecilik yapmaya ve bu şehre hizmetkâr olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Silivri Belediyesi, tarafından ilçe merkezi, köy ve mahallelerde Ramazan ayı boyunca iftar programları düzenlendi. Ramazan ayının son iftar programları ise Çanta Mahallesi, Çağdaşkent ve Marmara Cezaevi Lojmanlarında gerçekleştirildi. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, kurulan gönül sofralarında Silivrililerle bir araya geldi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen iftar programlarında vatandaşlar, hep birlikte oruç açmanın mutluluğunu yaşadı.

“SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

İftar programlarında konuşan Başkan Yılmaz, “Bu güzel gönül sofralarımızda sizlerle beraber olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayını geride bırakıyoruz. Biz Silivri Belediyesi olarak, Ramazan ayında sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz. Göreve geldiğimizden beri kısık seslere ses, darda kalanlara nefes, ihtiyaç sahiplerine de adres olan bir anlayışla Silivri’mize hiçbir ayrım yapmadan hizmet edeceğimizi söylemiştik. Bugüne kadar garibin, gurebanın, yetimin, düşkünün; kimin ihtiyacı varsa onun yanında olmaya çalıştık ve özen gösterdik. Silivri’nin merkezinde kurduğumuz iftar çadırının yanı sıra her mahallemizde, her yerleşim alanında vatandaşlarımızla bir araya gelip oruçlarımızı açtık. Silivri Belediyesi her gün 5.000’in üzerinde kişiye iftar yemeği verdi. Aşevimizden her gün 1.000 kişiye iftarlık sıcak yemek ulaştırdık. Ramazan kolilerimizi ve gıda paketlerimizi ihtiyaç sahipleriyle paylaştık. Esasında biz, sizin ve Silivri Belediyesinin zenginliğini yine sizlerle, hakkı olanlarla paylaştık. Yani kimseye bir şey bağışladık, cebimizden bir şey vermedik. Tamamen sizin vergilerinizle ve hayır hasenat sahiplerinin infaklarıyla, sizlerle hakkınız olanları paylaştık. O nedenle bunları bir marifetmiş gibi anlatmak istemiyorum. Bunlar bizim görevimiz ve yapmamız gerekenlerdir. Peygamberimizin ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ sözünü kendimize şiar edinerek, kendimizi darda kalanın, zorda olanın yerine koyarak belediyecilik yapmaya ve bu şehre hizmetkâr olmaya devam edeceğiz.” dedi.

“BU MİLLETİN EVLADI OLMAKTAN BÜYÜK GURUR DUYUYORUM”

Deprem bölgesine desteklerinin devam edeceğini vurgulayan Başkan Volkan Yılmaz, “Ramazan ayının bizlere verdiği mesajlar var; bölüşmek, paylaşmak, açın halinden, darda kalanın, zorda kalanın halinden anlamak. Ülkemizin yaşadığı son felaketlerden sonra bu mesajlar çok daha önemli hale geldi. 6 Şubat’ta çok ciddi bir afeti, felaketi yaşadık. Bu felaketin yaralarının bölüşüp paylaşarak, birbirimizle yardımlaşarak sarılabileceğini gördük. Ben, bu necip milletin bir evladı olmaktan çok büyük onur ve gurur duyuyorum. Bu necip millet vakarıyla, asaletiyle, ferasetiyle yaşadığımız deprem felaketinin üstesinden geliyor. Bu vesileyle ben Silivri’de yaşayan bütün hemşehrilerime, Silivri Kaymakamlığı ve Silivri Belediyesinin yapmış olduğu yardımlara olan katkıları nedeniyle ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Sağ olun, var olun, iyi ki varsınız. Bugün itibarıyla Hatay’ın Defne, Belen ve Kumlu ilçelerinde 3 tane çadır köyümüz var. Antakya’da 100 konteynerlik bir konteyner köyümüz kuruluyor. Düzenli olarak oradaki vatandaşlarımızın ihtiyacını Silivri Kaymakamlığı ve Silivri Belediyesi olarak karşılıyoruz. Yaralar sarılana kadar bölgeden elimizi çekmeyecek, tüm gücümüzle orada olacağız. Cenab-ı Allah’ın bize bir daha böyle felaketleri yaşatmamasını temenni ediyorum. Her birinizin hem Ramazan Bayramı’nı hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014