BAŞKAN YILMAZ’DAN 23 NİSAN MESAJI

: 22 Nisan 2023 - 22:50 68 okunma
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Başkan Yılmaz, “Her günü bayram olan bir Türkiye, çocuklarımızın hakkıdır. Onlar geleceğimiz ve umudumuzdur.” dedi.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920’de açılması, yakın tarihimizdeki en büyük atılımlardan, en önemli adımlardan birisidir. Bu tarihten sonra, söz ve karar bizzat ve bilfiil Türk milletine geçmiştir. Milli Mücadele’nin şaşmaz yol haritası, Gazi Meclis’in sarsılmaz kararlılığıyla çizilmiştir.

Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu gerçeği, İlk Meclis’in manevi varlığında tecelli ve tescil edilmiştir.

Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesi, Meclisi’mizin ruhunda yeşermiş ve yükselmiştir.

Unutmayalım ki, Türkiye Büyük Millet Meclisi hem Gazi hem de kahramandır.

23 Nisan 1920 öyle bir tarih anıdır ki, küllerinden yeniden doğup, tıpkı bir dev gibi doğrulan ve kutlu iradesiyle, Milli Mücadele’yi meşruiyet, mensubiyet, mesuliyet ve metanet kulvarında ikmal ve icra etmenin kararlılığını gösteren bir milletin; istiklal adımı, istikbal hamlesidir.

Büyük Millet Meclis’i; milli sabrın eseri, milli aklın esenliği, milli ahlakın egemenliği olarak millet tarihindeki yerini, 103 yıl önce büyük umutlar eşliğinde almıştır.

23 Nisan 1920’de yakılan meşale Türkiye Cumhuriyeti’nin ufkunu aydınlatmış, işgal unsurlarını yakıp yıkmıştır. Menfur ve melun emellere sur çekilmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, karanlık hedeflere engel, kararmış vicdanlara çengel, kaos ve kargaşa müelliflerine aşamayacakları settir.

Hiç kuşku yoktur ki, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk milletinin ta kendisi, demokrasinin, milli birliğimizin, istiklal haklarımızın, istikbal haysiyetimizin ebedi güvencesidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız münasebetiyle, sevgili çocuklarımızın bayramlarını tebrik ediyor, hepsini canı yürekten kucaklıyorum.

Her günü bayram olan bir Türkiye, çocuklarımızın hakkıdır. Onlar geleceğimiz ve umudumuzdur.

Gazi Meclisi’mizin 103’üncü yıl dönümünü iftiharla kutluyor, nice diriliş ve yükseliş dönemlerine vesile olmasını diliyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin İlk Başkanı Aziz Atatürk’ü, kurucu kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi, İlk Meclis’in muhterem mebuslarını saygı ve minnetle yad ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı kutluyorum.”


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014