SİLİVRİ’NİN EN İYİ SESİ BELLİ OLDU

: 30 Eylül 2014 - 00:45 2469 okunma
Silivri Belediyesi’nin Türk Halk Müziği dalında sesine güvenen gençler için düzenlediği ses yarışmasında Sinem Çelik en iyi ses seçildi.

Unutulmaya yüz tutmuş olan geleneksel müzik kültürünün gençler tarafından yaşatılması adına harekete geçen Silivri Belediyesi, 17-25 yaş arasındaki gençler için düzenlediği Silivri Sesini Arıyor isimli ses yarışmasının ikincisini gerçekleştirdi. Silivri Belediyesi Sergi ve Nikâh Salonu’nda gerçekleşen yarışmanın jüri üyeliğini Özel Kalem Müdürü Elif Bilici, Kültür Merkezi eğitmenlerinden Tekin Kumaş ve Özge Yılmaz, Müzik Öğretmeni Nermin Halıcılar Çelik ile Mahalle Konseyleri Sorumlusu Muharrem Aydoğan üstlendi. Programın sunuculuğunu Özkan Kandemir yaptı.

MÜZİK ZİYAFETİ YAŞATTILAR

“Silivri’nin Sesi ben olurum” diyen 21 kişi en iyi ses olmak için yarıştı. Türk Halk Müziği dalında birbirinden güzel eserler seslendiren finalistler, Silivrililere müzik ziyareti yaşattı.

IŞIKLAR; “HEPSİ GÖNÜLLERİMİZİN BİRİNCİSİ OLDU”

Tüm yarışmacıları gönülden kutladığını ifade eden Başkan Işıklar; “Bir kent düşünün, bir şehir düşünün onu yok etmek için ilk önce geleneğinden başlarlar. Türkülerini, manilerini, giyimini, kuşamını koparmaları lazım ki, o şehri yok edebilsinler. Yanı başımızda insanların kafalarını alıp, koyun gibi kesebiliyorlar o coğrafyalarda yerin altı Allah vergisi bir zenginlik ama üstünde fakirlik var. Sebebi nedir? Kültürü yok, sanatı yok. Onların yerin altında var olan zenginliği, biz de yerin üstünde var. Bizim zenginliğimiz kesinlikle daha fazla. Ben şuna inanıyorum ki her evden en az bir kişi sanat ve kültürle uğraşmalı. Ancak bunlar tabi ki eğitimle, geçmiş birikimleri başkalarına aktarmakla olur. Bu yarışmada medeni cesaretlerini sergileyen gençlerimizi kutluyorum, hepsi gönüllerimizin birincisi oldu” şeklinde konuştu.

SİNEM ÇELİK EN İYİ SES SEÇİLDİ

En iyi sesi seçmek için oldukça zorlanan jüri üyeleri yarışmanın finalinde en iyi sesi açıkladı. Türk Halk Müziği kategorisinde yapılan yarışmada Birinci Sinem Çelik, ikinci Tuana Ceylan olurken, üçüncülüğü ise Emrah Meloğlu ve Tolga Kaya paylaştı. Yarışmanın dördüncüsü Nazlı Özen, beşincisi ise Erkan Kurtuluş oldu. Birinciye 1.500 TL, ikinciye 1.000 TL ve üçüncüye de 500 TL hediye çeki verilen yarışmada, dördüncü ve beşinci seçilen finalistlere de mansiyon ödülü verildi.

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014