Bora Balcıoğlu ve Belediye Meclis Üyesi Adaylarından, Silivri Sanayi Sitesi Esnaflarına Ziyaret

: 23 Şubat 2024 - 01:24 58 okunma
CHP'nin Silivri Belediye Başkan Adayı Bora Balcıoğlu ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, Silivri Sanayi Sitesi'nde esnafla buluştu. Bu buluşmada, esnafların işletme sorunları ve ihtiyaçlarına çözümler sunulurken, özellikle sanayi sitesi esnaflarının kalifiye ara eleman ihtiyacına yönelik eğitim projeleri gündeme getirildi.

Kalifiye Ara Eleman İhtiyacına Eğitimle Çözüm

Ziyaretler sırasında, esnafların en çok karşılaştıkları sorunlardan biri olan kalifiye ara eleman eksikliğine dikkat çeken Balcıoğlu, bu soruna yönelik olarak geliştirilen eğitim projeleri hakkında bilgi verdi. Bu projelerin amacı, sanayi sitesi esnaflarının ihtiyaç duyduğu kalifiye ara elemanları yetiştirerek hem gençlere istihdam fırsatları sunmak hem de yerel ekonominin gelişimine katkıda bulunmak.

 

Sosyal Yardım ve Toplumsal Destek Projeleri

Balcıoğlu, ekonomik kalkınmanın yanı sıra toplumsal kalkınmayı da destekleyecek sosyal yardım projelerine ve dezavantajlı gruplara yönelik inisiyatiflere vurgu yaptı. Engelliler ve düşük gelirli aileler gibi toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik projeler, "herkes için adil ve yaşanabilir bir Silivri" hedefi doğrultusunda, bu grupların toplumsal hayata katılımlarını artırmayı amaçlıyor.

 

Silivri Sanayi Sitesi'ndeki esnaflar, Balcıoğlu ve CHP Belediye Meclis Üyesi Adaylarının ziyaretlerini ve sundukları çözüm önerilerini memnuniyetle karşıladı.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014