Bora Balcıoğlu, Derneklerle Silivri'nin Geleceğini Şekillendiriyor

: 5 Mart 2024 - 01:16 107 okunma
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri Belediye Başkan Adayı Bora Balcıoğlu ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, Silivri Ordulular Derneği ve Gümüşhane Kelkitliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği'ni ziyaret etti.

 Balcıoğlu, her iki dernekte de yaptığı konuşmalarda, "Silivri'yi evi bilen 81 ilden gelen hemşerilerimizle hep beraber yöneteceğiz," diyerek katılımcı yönetim anlayışının altını çizdi ve "Geleceğin Silivri'si" vizyonu doğrultusunda projelerini anlattı.

 

Eğitime Sosyal Destek: Kahvaltı ve Kırtasiye Desteği

Balcıoğlu, eğitim alanında yapılacak yenilikler hakkında konuşurken, "Kahvaltı ve Kırtasiye Desteği" projesine dikkat çekti. Bu proje ile çocukların eğitimine ve sağlığına katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirten Balcıoğlu, "Hiçbir çocuğumuzun aç kalmadığı, her çocuğumuzun eğitim hayatına eşit şartlarda başladığı bir Silivri yaratmayı hedefliyoruz," dedi. İlkokullarda çocuklara sunulacak olan kahvaltıların Silivri Et, Süt ve Tarım Kooperatifinde üretilen taze ve doğal ürünlerle hazırlanacağını belirtti ve ilave etti: "Çocuklarımızın eğitim yolculuklarında yanlarında olmak için, her eğitim döneminin başında ilkokuldan liseye tüm öğrencilerimize temel kırtasiye malzemeleri sağlayacağız. Sınavlara hazırlanan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de özel hazırlık setleriyle destek olacağız."

 

Dernekler Yerleşkesi ile Sivil Toplumun Güçlenmesi

Balcıoğlu, Silivri'deki sivil toplum kuruluşlarının daha etkin çalışmalar yapabilmesi için "Dernekler Yerleşkesi" projesini hayata geçireceklerini duyurdu. "Silivri'mizde faaliyet gösteren hemşeri ve yöre dernekleri ile Sivil Toplum Kuruluşlarına ev sahipliği yapacak olan bu yerleşke; derneklerin ve STK'ların ihtiyaç duyduğu ofisler, çok amaçlı salonlar, toplantı ve konferans salonları, sergi ve fuaye alanları ile donatılacak," diyerek projenin detaylarından bahsetti. Bu yerleşkenin, derneklerin ve STK'ların faaliyetlerini daha geniş bir alanda ve daha etkin bir şekilde sürdürebilmelerini sağlayacağını ifade etti.

 

Balcıoğlu'nun dernek ziyaretleri, Silivri'nin çeşitli kesimlerini bir araya getirme ve herkesin sesine kulak verme vizyonunu gözler önüne serdi. Hem eğitim alanında hem de sivil toplumun güçlendirilmesi konusunda ortaya koyduğu projelerle Balcıoğlu, Silivri'nin her bireyine adil ve eşit hizmet götürmeyi hedeflediğini vurguladı.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014