BİZ SİLİVRİ SPOR SEVDALISIYIZ

: 17 Temmuz 2021 - 02:20 591 okunma
Silivri spor kulübü geçmiş dönem Başkanı Akgün Duru Kongre öncesi düzenlediği yemekli basın toplantısında, ekibi ile basının karşısına geçerek neden tekrar aday olduğunu açıkladı.

 

Silivri Spor Kulübü  yönetim tanıtım toplantısına  her biriniz hoş geldiniz. Önce ben kendimi hatırlatayım. Ben 2004-2006 yılları arasında Silivri spor kulübünde başkanlık yaptım. O zaman kulübümüz birinci amatördeydi. Daha sonra 2017-2019 yılları arasında, Silivri spor kulübünde başkanlık yaptım. O zaman  kulübümüz profesyonel ligdeydi. İkincilik ve üçüncülük liglerindeydik. Şimdi Allah nasip etti bize, tekrar Silivri spor kulüp başkanlığına niyet gösterdik. Hayırlısıysa biz bu bayrağı tekrar devralmak niyetindeyiz. Hayırlısı değilse, zaten olmasın.

İki yıl önce, görevime bir yıl kala ben ve arkadaşlarım görevi bıraktık. Öyle lüzum gördük. Silivri spor kulübünün önünü açmak istedik. Gerektiğinde bırakmayı bildik. Kişiler gerektiğinde bırakmayı bilmeli. Çünkü bir önceki yıldan ikincilikten başarısız olarak, üçüncü lige çıkmıştık. Sonra üçüncü ligde tutunmak için bordo kurduk. Kemik bir kadro yapılanma, ondan sonra tamam dedik. Talip olmak isteyen arkadaşlara ,bu görevi ,bu bayrağı teslim edelim dedik. O dönemde Silivri tarihinde hiç görülmemiş dört aday vardı. Demek ki kulüp çok önemli bir yerdeydi ki, dört tane başkan adayı çıkmıştı. Silivri spor kulübü, Silivri’nin markası, o dönemde de öyleydi, şuanda da öyle.

Yalnız kulüp nefessiz kaldı. Bir nefese ihtiyacı var. Yanlış yönetildi. Bunları eleştiriyorsak, kimsede çıkmıyorsa, biz çıkalım. Hiç müsait olmadığımız halde, çoğul konuşuyorum.

Silivri spor sevdası ağır bastı. Ve biz arkadaşlarımla beraber bu göreve talip olduk. Kulübün şu anda bulunduğu durum çok kötü.  Silivri spor kulübü birinci amatörde de olsa, bizim için baş tacıdır. Bal liginde de olsa baş tacıdır. Biz böyle Silivri Sporluyuz. Keşki bizden daha dingin arkadaşlarımız çıksaydı da, biz onları destekleseydik. Bu bir bakıma sevdamızın bizi ittiği mecburiyet. Silivri Spor Kulübüne olan sevdanın itmesinden kaynaklı yola çıktık biz. İyiki de çıkmışız. Biz bugün aday olmasaydık ne zaman aday olacaktık.

Biz bu kulübü profesyonelde 3-4 Milyon gelirle bıraktık bu yönetime. Kulüp amatör lige düştüğü için iddia gelirleri de yok oldu. Ama olsun biz inanıyoruz daha iyi yerlere getireceğiz bu kulübü. İnanmasak bugün burada olmazdık.

En kısa sürede inşallah  yeniden profesyonel lige çıkacağız. Altyapıya daha fazla öz kaynak yatırımıyla, her zamankinden daha fazla önem vererek , bunu yapacağız. Çok zor bir görev bizi bekliyor. Tüm arkadaşlarla öz veriyle bu işe talip olduk. Ben huzurlarınızda onlara teşekkür ediyorum. Ateşten gömlek giymeye hazırız.  Algı yaratmaya gerek yok. Biz buyuz. Paraysa para bizde de var. Ama biz hikâye anlatmıyoruz. Benim 300 tane üyem var, sohbeti de  doğru sohbet değil. Silivri spor kulübü Silivri’de yaşayan insanların kulübüdür.    Beni daha fazla konuşturmasınlar.  Benim adım Akgün Duru. Sütte leke var, bizde leke yok. Buradan da uyarıyorum. Kulübü düşürüyorsun amatöre  kulübün borcu almış başını gidiyor. Branşları kapanmış. Nezaketimizi korumaya çalışıyoruz. Bırakın bu işleri. Elli kişiye teklif ediyorsunuz, kimse kabul etmiyor. Biz Silivri spor sevdalısıyız. Bir daha bu ateşten gömleği giymek için, burada bulunuyorsunuz.  Silivri sevdanız için, ben sizlere çok teşekkür ediyorum dedi.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014