Duru; Oradaki Maliyeti Bize Fatura Edemezsiniz

: 18 Kasım 2022 - 01:12 256 okunma
Silivri Spor Kulüp Başkanı Akgün Duru ve yönetim kurulu üyeleri basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi . Başkan Akgün Duru, Silivri spor kulübüne ait lojmanının yıkılması ve çıkartılan maliyeti eleştirdi.

~~BİZ YİNE FİNAL OYNAYACAĞIZ, ÇIKARIZ,ÇIKMAYIZ ONU ALLAH BİLİR
Başkan burada İstanbul’daydı ,Ankara’da falan değildi. Ziyaret edip başarı dileseydi,
Manevi olarak  yanımızda olsaydı, belki bize çok  daha moral ve motivasyon olurdu.
Ama o maçta en öne sandalyeleri dizip gururla bu takımı izlediler. Bizim yarattığımız takımı izlediler. Biz yine bu gururu onlara yaşatacağız. Yine başarılarımıza onları da ortak edeceğiz.
Biz yine final oynayacağız. Çıkarız, çıkmayız onu Allah bilir.
Biz yine onları en öne oturtacağız, Sorun değil. Biz en öne oturmak için bu kulüpte görev almıyoruz. Onlar dahil insanları sevindirmek için görev alıyor. Çok üzgünüz biz bu hakaretleri hak eden insanlar değiliz. İş, Güç sahibi insanlarız. Biz kendilerine  bunları söylemesini yakıştıramadık. Çok üzüldük .En ufak bir saygısızlığımız olmadı kendisine, şimdiye kadar. Bundan sonra da olmaz. O bizim şehri eminimiz, Nasıl olabilir ki?
Biz siyaset yapmadık, Yapmayız ,Kulüpte  görev aldığımız sürece , Siyaseti kimlerin yaptığını, ne şekilde yaptığını az önce söyledim. Tekrara düşmek istemiyorum.
Tesisin yapımının ve yıkılmasının konuşulması, tesis dediğim de, dediğim lojman, sadece lojman orası. Evet orası yıkıldı. Başkan en son” Ben yıkmadım, Hükümet yıktı” demiş galiba ben dinleyemedim.
           BİZ KONFOR ALANIMIZI İYİLEŞTİRİN,ORAYI YIKIN,YENİ YAPIN DEMEDİK SİZE
 Siz hükümetin ortağı değil misiniz? Yıkılmaması için ne yaptınız? Yıkıldıysa yapacaksınız.
Oradaki maliyeti de bize fatura edemezsiniz. Biz konfor alanımızı iyileştirin, orayı yıkın, yeni yapın demedik ki size. Bizim tesisimizi yıktıysanız, aynı tesisi yapın, bize verin dedik. Şükürler olsun. Teşekkür ediyorum. Aynı tesisi içeriyi iyileştirerek, daha da güzelleştirerek yaptı ve bize teslim etti. Ama onun faturasını bize kesemezsiniz. Onun faturasını Silivri spor’a  biz  bu parayı verdik diye, bize faturayı  kesemezsiniz. Çünkü var olan bir tesisi yok ettiniz. Ve aynısını oraya getirip diktiniz. Taşıyıcı sistemleri aynı olmak kaydıyla. Birde üç milyona maliyet diyorsunuz, Bir tesisin taşımının üç milyon maliyeti.
                      BİZ ÜÇ MİLYONA  ORAYA BETONERME YAPARDIK
Benim yönetim kadromda bir sürü müteahhit arkadaşım var. Biz üç milyona oraya betonarme yapardık .Çelik konstrüksiyon, taşıma bir  tesisi değil. Üç milyon harcadıysa çok harcamış. Ve bir çok şeyin sponsorlukla olduğuna ben şahit oldum. İçerideki tabak, çanak dahil olmak üzere, sponsorluklar olduğunu  biliyorum. Neyle ne şekilde olduğu önemli değil. Olduğu önemli ,bunun için  teşekkür ettim, yine teşekkür ediyorum.
Ama orayı”  biz yıkmadık, Hükümet yıktı” ,Biz oraya 2,5-3 milyon para harcadık.” Bizi hiç ilgilendirmiyor. Yıktırmayacaktınız  o zaman. Yıktıysanız, o zaman hükümete yaptıracaktınız. Siz hükümetin ortağısınız, çok güçlüsünüz istediğiniz zaman istediğinizi yaptırıyorsunuz Silivri’de. O zaman bunu da yaptıracaktınız. Kabul etmiyoruz 2,5-üç Milyon bütçenin Silivri spor’a verildiği söylemini, kabul etmiyoruz!
                                TESİSİ YIKMASAYDINIZDA BİZ OTELDE KALMASAYDIK
Bize Belediye’den bu yıl  150 Bin TL Nakit, bu yılla ilgilide 11 Bin TL Market fişi.100 Bin TL biz  tesiste kalmadığımız dönemde, otelde kaldık. Onu da kabul etmiyoruz. Tesisi yıkmasaydınız da, biz otelde kalmasaydık. Onu da bize fatura edemezsiniz.
Siz bize 161 Bin TL para verdiniz. Biz ne verdik? 1 Milyon 600 bin TL verdik bu yıl için.161 Bin TL ne tesadüf ki, bizde 1milyar 600 bin TL onun tam on katı, reva mı bu. Ben bunu Kamuoyunun takdirine bırakıyorum.
                                        BURASI BİZİM BABAMIZIN ŞİRKETİ DEĞİL
Ve sezon sonuna kadar 2 Milyon TL daha veriyoruz. Yönetim olarak veriyoruz, Gönültaşlar olarak veriyoruz. 2 Milyon daha gerekiyor bize çünkü. 3 Milyon 600 TL biz vereceğiz, 161bin TL siz vereceksiniz. Sonra doyumsuz diyeceksiniz. Bunula mı doyulacak? 161 Bin TL’nizi size iade etmeye hazırız. Yarın hesap numaranıza atarız. Bunun lafını daha fazla yaparsanız. Otobüsünüzü de, eğer lafını yaparsanız onu da iade etmeye hazırız. Ayıptır. Burası bizim babamızın şirketi değil. Burası Silivri spor Kulübü, Silivri halkının kulübü, sizde bu ilçenin Şehri eminisiniz. Belediye başkanısınız. Bu kulüp sizin de aynı zamanda.
                                      BUNDAN SONRA YANLIŞ DESE NE OLUR?
161 Bin TL’yi, 3 Milyon TL olarak fatura hangi akla, hangi fikre uygun? Nasıl ekonometri okudunuz siz.
 Stat yıkıldı burada stat, Stat yıkılırken ben paylaşım yaptım o zaman  Başkan bey stadın yıkılması için “yanlış “diyormuş. Neden o zaman yanlış demedi? Niye Kamuoyu oluşturulmadı. Eşek öldü artık stat yıkıldı. Bundan sonra yanlış dese ne olur?
Başkan bey  telefon direği aşı tutmaz. Bu işleri bırakın. Yüzleşmek zordur. Ama mecburidir. Yüzleşin söyledikleriniz ve yaptıklarınızla. Biz saygıyı hiç kaybetmedik az öncede söyledim, Yine de kaybetmiyoruz.
                      O PARALAR GARİP GURUBAYA GİDECEK PARALAR DEĞİL Mİ?
  Gariplere verilecek para bu söylenmez. Nasıl gitseydik bir daha, bizler gariplere, garip, guruba ya, verilecek parayı, Silivri spor’a verin diyebilecek insanlar mıyız? Para garip guruba ya gidecekse biz o paraya talip olur muyuz? Garip guruba ya verilecek  paramı Silivri spor’a veriliyor. Bir günlüğüne burada güreşler oluyor. Milyonlarca para harcanıyor, O paralar garip guruba ya gidecek para değil mi? Sanatçılara paralar veriliyor .O paralar garip guruba ya, gidecek paralar değil mi?

Ben bu ilçenin vatandaşıyım. Bu Belediye’ ye vergi ödüyorum. Şimdi  vatandaş olarak soruyorum. Burada Kulüp Başkanlığını, Sosyal kimliğimi  bir kenara bırakıyorum. Vatandaş olarak soruyorum. O paraların garip, guruba y,a gitmesi gerekmiyor mu?  O zaman. Biz garip gurubanın haklarına göz dikecek insanlar değiliz .Lütfen.
           GELDİĞİMİZ NOKTADA KULÜBÜN TÜM GELİRLERİ ELİNDEN ALINMIŞTIR
 Geldiğimiz nokta da kulübün tüm gelirleri elinden alınmıştır. Üç yıldır Otogar ve Otopark gelirleri kulübe gelmiyor. Geldiği söylenen rakam, bizlerin işlettiği dönemdeki, 1 Aylık rakamdır. 150 Bin TL bir ayda kazanılan, beş yıl önce kazanılan paraydı. ,Bir yıldır gelen para bu para, verilmiyor. Kamuoyuna bunu söylüyorum. İstemiyoruz bu parayı.
Kulüp maalesef bu dönemde Amatöre düşmüştür. Kulübün stadı maalesef bu dönemde yıkılmıştır. Kulübün gelirleri bu dönemde elimizden alınmıştır.
Şimdi buna Siyaset diyecekler. Hayır bu bir durum tespitidir, Siyaset değildir.
Toplantı soru cevap olarak devam etti


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014