İBB SİLİVRİ’YE EL ATTI

: 16 Aralık 2014 - 19:11 2522 okunma
Silivri'de yaşanan trafik sıkıntısına İBB'den (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) çözüm geldi.Silivri bölgesinde sinyalizasyon çalışmaları başlatan İBB Trafik Müdürlüğü İSBAK (İstanbul Ulaşım Haberleşme ve Güvenlik Teknolojileri A.Ş) trafik sıkıntısını önemli ölçüde azaltacak.

 

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Dilek Demiral'ın yakından takip ettiği çalışmada yer altına döşenen haraket sensörleri araçların geçişini anlayacak ve yoğunluğa göre trafik ışıklarının yanıp sönmesini sağlayacak.Yayalar yaya geçitlerinde yapılan butonlara basarak güvenli bir şekilde yoldan geçebilecek.

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Dilek Demiral çalışmalarla ilgili konuşmasında "Silivri'de uzun zamandır yaşanan trafik sorunu ve yayaların mağduriyetine cevap yine İBB'den (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) geldi, hızla çalışmalara başlandı.Trafik sıkışması, trafik kazaları ve yayaların güvenliği için başlatılan çalışmada Akıllı Ulaşım Sistemi sayesinde bundan sonra trafik yoğunluğu trafik akışına göre çalışacak böylelikle Silivri halkı artık trafik sorunu yaşamayacak" diyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş'a Silivri'ye karşı olan duyarlılığı ve yapılan hizmetler adına teşekkürlerini iletti.

 

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014