ERDAL SARIZEYBEK SÖYLEŞİ GÜNLERİNE KATILDI

: 1 Temmuz 2014 - 21:42 3057 okunma
Silivri Belediyesi Söyleşi Günlerine katılan Emekli Albay Erdal Sarızeybek, terör sorununun çözülmesinin tek yolunun birleşmek olduğunu belirtti.

Silivri Belediyesi Söyleşi Günleri Haziran Ayı programının bir diğer konuğu Emekli Albay Erdal Sarızeybek’ti. Silivri Sahili’nde ‘Türkiye ve Ortadoğu’da neler oluyor’ konulu bir söyleşi gerçekleştiren Sarızeybek, terör sorununu tüm yönleriyle ele alarak bir sunum gerçekleştirdi.

 

SARIZEYBEK; "TEK ÇIKIŞ YOLU BİRLEŞMEK”

Terör sorunun ancak birleşerek çözülebileceğini ifade eden Sarızeybek; "Terör ile ilgili yaşadığımız süreç, siyasetin boyunu aşmıştır. Mesele AKP, CHP, MHP değil, vatan meselesidir. Terörü bitireceğiz, barış gelecek dediler. Bu hükümeti evlatlarımızın katillerini horon teperek karşılayın diye seçmedik. Bunun hesabını sormaya hakkımız var. Türk tarihinde bu ülke, katillerin davul zurnayla karşılandığına hiç şahit olmamıştır. Bu ülkeyi bölmeye kimsenin gücü yetmez, bölemezsiniz. Biz akrabayız, akraba olan bir milleti ikiye bölmek için araya kan koymak lazım bu iş savaş demektir. AKP’nin yaptığı siyaset ülkemizin geleceğini ateşe atıyor. Tek çıkış yolu birleşmek! Geleceğimiz ne olacak? Kendimize ülkemin ve çocuklarımın geleceği için ne yapmalıyım? Diye sorduğumuzda yüreğiniz ve vicdanınız size en doğru cevabı verecektir. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” dedi. Silivrililerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşi sonunda Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Sarızeybek’e hediyeler takdim ederek, Söyleşi Günleri’ne katıldığı için teşekkür etti.

 


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Cemile Kayar'a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Trakya İncisi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (0)

© Trakya İncisi Tüm Hakları Saklıdır. 2014